iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Z powiatu

Szkołę w Korytach odwiedzili uczniowie z Bułgarii

2020-10-12 14:10:00

Erasmus+ to program UE wspierający kształcenie, szkolenie, młodzież i sport w Europie. Umożliwia on Europejczykom studiowanie, odbywanie szkoleń i zdobywanie doświadczenia za granicą. Projekt przebiega pod hasłem: „Acknowledge, Care, Emapthize – Promoting Tolerance”.

W programie bierze udział Szkoła Podstawowa w Korytach, która od 20 do 23 września gościła partnerów projektu Erasmus+ z Bułgarii.

 

Szkołę w Korytach odwiedziło sześcioro uczniów wraz z trojgiem opiekunów. Wspólnie spędzili intensywne trzy dni. Dzień pierwszy był dniem zapoznania się oraz zwiedzania okolicy. W tym dniu odwiedzili miasto powiatowe – Ostrów Wielkopolski, gdzie zwiedzili rynek oraz kompleks Piaski Szczygliczka. Drugi dzień pobytu goście spędzili w szkole, gdzie powitała ich dyrektor Barbara Hofman, a  uczniowie przekazali informacje o szkole i gminie Raszków. Prezentacje przeplatane występami sportowymi i artystycznymi uczniów nagradzano gromkimi brawami. Następnie goście i uczniowie wzięli udział w warsztatach dotyczących tolerancji. Zaprezentowano nagrany z tej okazji  film i przygotowaną wystawę prac. Na koniec wykonano wspólnie słownik, zawierający proste i użyteczne słowa, wykorzystywane przez  uczestników projektu. Trzeciego dnia goście spotkali się z burmistrzem Raszkowa Jackiem Bartczakiem, który oprowadził ich po mieście. Odwiedzili mini zoo, raszkowski park, kościół oraz szkołę podstawową. W ratuszu odbyła się również wideokonferencja z pozostałymi uczestnikami projektu z Niemiec, Rumunii i Turcji. Wszystkie dni były bardzo intensywne i pełne ciekawych wrażeń.

 

Koordynatorem projektu ERASMUS+ w szkole jest nauczyciel języka angielskiego Katarzyna Kamzol, która przygotowała i otoczyła opieką gości. W przygotowaniu wizyty współpracowały Agata Marciniak oraz Zuzanna Degener. Z okazji wizyty gości z Bułgarii powstał folder informacyjny o Zespole Szkół im. Orła Białego w Korytach i projekcie ERASMUS+ przygotowany i opracowany przez wicedyrektora Danielę Moch.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Fotorelacja

Reklama w Gazecie Internetowej


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej

iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl