iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Szkoła we Wtórku zyska nowy dizajn

Placówka przechodzi kompleksową termomodernizację.

Teren wokół Szkoły Podstawowej we Wtórku a także sam budynek placówki, wygląda obecnie co najmniej jak po przejściu kataklizmu. Tymczasem od ponad miesiąca prowadzone są prace związane z pracami termomodernizacyjnymi placówki. Ich zakres jest bardzo szeroki i obejmuje m.in. wymianę okien, drzwi, instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, parapetów, a także montaż podwieszanych sufitów i ocieplanie murów szkoły wraz z elewacją. Dodatkowo w oknach od strony południowej zamontowane będą rolety przeciwsłoneczne. Z węglowego na gazowy, zmieni się także system ogrzewania obiektu. 

 

- Wysłużony kocioł, zastąpi ekologiczne ogrzewanie gazowe. To nie tylko mniejsze koszty użytkowania, ale przede wszystkim ogromne korzyści dla środowiska. Szkoła we Wtórku, będzie kolejną eko-placówką w naszej gminie. Piękny obiekt w otoczeniu lasu, łąk i pól, bez emisji szkodliwego smogu. Po zakończeniu inwestycji powstanie nowoczesny kompleks oświatowy z salą gimnastyczną, przedszkolem, nowym placem zabaw i ścieżką zdrowia w sąsiednim lesie - podkreśla wójt gminy, Piotr Kuroszczyk.

 

Koszt termomodernizacji wyniesie 1 mln 580 tys. zł, z czego ponad 715 tys. zł pochodzi z dofinansowania ze środków unijnych. Zakończenie prac zaplanowano na listopad tego roku. 

 

- Czasu mamy mało, a pracy bardzo dużo, dlatego działamy zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Instalacja sieci elektrycznej jest już prawie gotowa, zdemontowane zostało stare ogrzewanie, na piętrze trwa szpachlowanie ścian. Musieliśmy pogłębić piwnicę o 20 centymetrów, by wysokość spełniała normy techniczne – wymienia Jakub Marczak, wykonawca inwestycji.

 

(alf) 

 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI