iOstrowWlkp.pl reklamy
Wysocko Wielkie

Szkoła powiększyła swe podwoje o 300 m2

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wysocku Wielkim od 2012 roku prowadzony jest przez Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rozwoju Wsi Wysocko Wielkie „Nasze Wysocko“. Placówka poprzez rozbudowę budynku zyskała właśnie dodatkowe 300 m2 powierzchni. Teraz ma do dyspozycji ponad 1300 m2.

Dobudowana część wznosi się od strony południowej. Znajduje się w niej m.in. sala przedszkolna z szatnią i łazienką, archiwum, magazyn, gabinet logopedy i pielęgniarki. Zaś piętro „dobudówki“ należeć będzie do szkoły podstawowej, gdzie uczniowie i nauczyciele będą mieli do dyspozycji dwie sale lekcyjne. Tam także poza sekretariatem i pokojem nauczycielskim, mieścił się będzie gabinet dyrektora placówki. Rozbudowa kosztowała ponad 1 mln 761 tys. złotych a kasa pochodziła z budżetu gminy.

 

- Do szkoły w Wysocku Wielkim uczęszcza 78 dzieci, dla porównania w momencie jej likwidacji uczyło się ponad 40 uczniów. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się tamtejsze przedszkole. Każdego roku, chętnych jest tak dużo, że placówka tworzy listę rezerwową. Od nowego roku szkolnego do przedszkola uczęszcza 100 dzieci, w wieku od 2,5 do 6 lat. Dzięki rozbudowie zdecydowanie poprawią się warunki nauki i zabawy - podkreśla zastępca wójta gminy Ostrów Wlkp., Antoni Hadryś.

 

Nowy obiekt został tak zaprojektowany by współgrał z istniejącą szkołą. Zewnętrzne mury placówki są w jasnych kolorach. Przy okazji budowy na istniejącej placówce wymieniony został dach. Rozbudowa szkoły rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Przy okazji inwestycji w szkole wymieniony został na ekologiczny, piec kotłowy. Teraz placówka ogrzewana będzie gazem ziemnym.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również