iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Wysocko Wielkie

Szkoła powiększyła swe podwoje o 300 m2

2020-11-24 09:11:00

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wysocku Wielkim od 2012 roku prowadzony jest przez Stowarzyszenie Wspierania Edukacji i Rozwoju Wsi Wysocko Wielkie „Nasze Wysocko“. Placówka poprzez rozbudowę budynku zyskała właśnie dodatkowe 300 m2 powierzchni. Teraz ma do dyspozycji ponad 1300 m2.

Dobudowana część wznosi się od strony południowej. Znajduje się w niej m.in. sala przedszkolna z szatnią i łazienką, archiwum, magazyn, gabinet logopedy i pielęgniarki. Zaś piętro „dobudówki“ należeć będzie do szkoły podstawowej, gdzie uczniowie i nauczyciele będą mieli do dyspozycji dwie sale lekcyjne. Tam także poza sekretariatem i pokojem nauczycielskim, mieścił się będzie gabinet dyrektora placówki. Rozbudowa kosztowała ponad 1 mln 761 tys. złotych a kasa pochodziła z budżetu gminy.

 

- Do szkoły w Wysocku Wielkim uczęszcza 78 dzieci, dla porównania w momencie jej likwidacji uczyło się ponad 40 uczniów. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się tamtejsze przedszkole. Każdego roku, chętnych jest tak dużo, że placówka tworzy listę rezerwową. Od nowego roku szkolnego do przedszkola uczęszcza 100 dzieci, w wieku od 2,5 do 6 lat. Dzięki rozbudowie zdecydowanie poprawią się warunki nauki i zabawy - podkreśla zastępca wójta gminy Ostrów Wlkp., Antoni Hadryś.

 

Nowy obiekt został tak zaprojektowany by współgrał z istniejącą szkołą. Zewnętrzne mury placówki są w jasnych kolorach. Przy okazji budowy na istniejącej placówce wymieniony został dach. Rozbudowa szkoły rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku. Przy okazji inwestycji w szkole wymieniony został na ekologiczny, piec kotłowy. Teraz placówka ogrzewana będzie gazem ziemnym.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej


Reklama SMOK AUDIO

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki
Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej

iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl