Tenis stołowy

Świetne występy w Mistrzostwach Wielkopolski LZS

Świetne występy w Mistrzostwach Wielkopolski LZS

Świetny występ zawodników Wysockiego ORŁA oraz prowadzonej przez klub Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego podczas Mistrzostw Wielkopolski LZS.

Liczna reprezentacja zawodników Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego oraz LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie z bardzo dobrym skutkiem rywalizowała podczas Mistrzostw Wielkopolski Ludowych Zespołów Sportowych w tenisie stołowym, które odbyły się 17 maja 2026 roku w Raszkowie. W zawodach rozegranych w dziesięciu kategoriach wiekowych udział wzięło łącznie 192 zawodników i zawodniczek reprezentujących 19 powiatów województwa wielkopolskiego.

Klub z Wysocka Wielkiego reprezentowany był przez zawodników występujących w barwach Powiatu Ostrowskiego oraz Powiatu Kępińskiego. Reprezentanci Powiatu Ostrowskiego wywalczyli łącznie 66 punktów, natomiast pozostali reprezentanci powiatu zdobyli dodatkowo 33 punkty, co dało całemu Powiatowi Ostrowskiemu 99 punktów i znakomite 2. miejsce w klasyfikacji drużynowej mistrzostw. Do zwycięstwa zabrakło zaledwie jednego punktu – triumfował Powiat Kościański z dorobkiem 100 punktów.

Największe sukcesy indywidualne odnieśli Franciszek Mielcarek oraz Jędrzej Bednarczyk, którzy zwyciężyli odpowiednio w kategoriach juniorów i żaków. Srebrne medale wywalczyli Filip Pioch w kategorii juniorów oraz Gabriela Lubieniecka w kategorii juniorek. Tuż za podium uplasował się Stanisław Szóstak, zajmując 4. miejsce w kategorii juniorów.

Na wysokich pozycjach mistrzostwa ukończyli również: Agata Ciesiółka i Anna Wasielewska (miejsca 5-6), Sebastian Marczak i Eryk Górecki (miejsca 5-6), Bartłomiej Szóstak (miejsca 7-8), Bartosz Świtała (miejsca 9-12), a także Marcin i Maksymilian Drozdowscy (miejsca 13-16).

Dzięki uzyskanym wynikom awans na Mistrzostwa Polski LZS, które odbędą się w dniach 13–14 czerwca w Brzegu Dolnym, wywalczyli: Jędrzej Bednarczyk, Franciszek Mielcarek, Gabriela Lubieniecka oraz Stanisław Szóstak.

Na szczególne podkreślenie zasługuje również występ Filipa Piocha. Zawodnik, który obecnie występuje na licencji zawodnika niestowarzyszonego, wywalczył srebrny medal mistrzostw województwa w kategorii juniorów. Obowiązujące przepisy nie pozwalają jednak zawodnikom niestowarzyszonym na udział w Mistrzostwach Polski LZS, przez co mimo sportowego awansu nie będzie mógł wystąpić w turnieju ogólnopolskim.

Bardzo dobry wynik reprezentacji Powiatu Ostrowskiego jest potwierdzeniem wysokiego poziomu szkolenia prowadzonego w Ostrowskiej Akademii Tenisa Stołowego oraz LKS ORZEŁ Wysocko Wielkie. Klub od kilku lat należy do ścisłej czołówki wielkopolskiego tenisa stołowego w kategoriach młodzieżowych, regularnie odnosząc sukcesy zarówno na arenie wojewódzkiej, jak i ogólnopolskiej.






Z regionu


Czytaj również