iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Świetlice rosną, jak grzyby po deszczu

Zdjęcie: ostrowwielkopolski.pl
Samorząd przeznaczył na ten cel niemal 1.5 mln zł. Nowe świetlice wiejskie powstają w Michałkowie i Młynowie.

W pierwszej z miejscowości budynek powstaje na terenie po byłej świetlicy, która ze względu na katastrofalny stan techniczny, w 2018 r. została wyburzona. Aktualnie trwa wylewanie fundamentów pod parterowy budynek o powierzchni użytkowej ponad 200 m2. Obiekt ma być gotowy z końcem września 2021 r. Wówczas mieszkańcy Michałkowa będą mieli do dyspozycji m.in. wielofunkcyjną salę dla maksymalnie 50 osób wraz z częścią gospodarczo–sanitarną. Wartość inwestycji to niespełna milion złotych.

 

Z kolei w Młynowie trwa rozbudowa i przebudowa istniejącego obiektu. Wartość zadania to 455 tys. złotych. Po zakończeniu prac modernizacyjnych  o powierzchni prawie 55 m2 z zapleczem kuchennym, toaletą damską i męską, magazynem na środki czystości, pomieszczeniem gospodarczym i szatnią. Ponadto budynek będzie ocieplony a elewacja zyska nowy wygląd. Wymienione zostaną okna, drzwi, podłogi oraz dach. Prace obejmują również montaż instalacji wodociągowej, elektrycznej, sanitarnej, wentylacyjnej i centralnego ogrzewania. Finał robót zaplanowano na koniec czerwca tego roku.

 

Obie inwestycje finansowane są wyłącznie ze środków budżetu gminy Ostrów Wlkp. To jednak nie koniec inwestycji o obiekty publiczne na terenach wiejskich. Na swą kolej czeka Zacharzew, gdzie budowa świetlicy ma być wsparta środkami zewnętrznymi. 

 

- Jest to ostatnia miejscowość w gminie, w której brakuje świetlicy. Po reorganizacji terytorialnej wiele lat temu, Zacharzew utracił szkołę, w której mieszkańcy mogli się spotykać. Dziś Zacharzew to prężnie rozwijająca się miejscowość. Jest dużo terenów pod zabudowę i przybywają nowi mieszkańcy. Obecnie w Zacharzewie mieszka 650 osób. Dlatego zapadła decyzja, że świetlica wiejska w tej miejscowości zostanie wybudowana – tłumaczy Piotr Kuroszczyk, wójt gminy Ostrów Wielkopolski.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również