iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Światła przy szkole w Radłowie

Nowe przejście dla pieszych uruchomione zostało na drodze powiatowej przy szkole podstawowej w Radłowie. Rozwiązanie to powinno przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa.
Droga Ostrów - Koryta w gminie Raszków, należy do jednych z najruchliwszych na mapie komunikacyjnej powiatu. Dlatego mieszkańcy zabiegali o tę inwestycję od dawna. Oficjalne oddanie do użytku odbyło się 18 listopada.
- Chociaż ta inwestycja kosztowała ok. 300 tys. zł, to mogę powiedzieć, że ma dla nas wartość milinów, gdyż dotyczy bezpieczeństwa najmłodszych. Dzięki życzliwości radnych powiatowych i dobrej współpracy z władzami Raszkowa udało się to zadanie zrealizować – powiedział Paweł Rajski starosta ostrowski. 
 
Zasadność budowy w kontekście bezpieczeństwa podkreślał także Jacek Bartczak, burmistrz Raszkowa. Budowa sygnalizacji kosztowała ok. 340 tys. zł. Z czego 240 tys. pochodziło z budżetu powiatu ostrowskiego, a pozostałą kwotę dołożyły władze Raszkowa. Powstała nie tylko sygnalizacja, ale także zatoka autobusowa wraz z chodnikiem.
 
Ta inwestycja, to dobra informacja dla ponad 260 dzieci uczęszczających do szkoły podstawowej i przedszkola w Radłowie. Podkreślała to dyrektor szkoły Iwona Pasternak dziękując za zrozumienie potrzeb. I to nie oficjelom, ale dzieciom przypadł w udziale zaszczyt uruchomienia sygnalizacji i przejścia na "zielonym" po raz pierwszy. Dzieci udowodniły zresztą, że przepisy drogowe znają dobrze prezentując zasady bezpiecznego poruszania się w krótkim programie artystycznym. Inwestycję poświęcił ks. Grzegorz Ignor proboszcz parafii pw. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pogrzybowie.
 
 

 
 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI