iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Świat bez pszczół nie istnieje

2021-05-21 12:09:17
Naukowcy wskazują, że maksymalnie 10 lat może przetrwać życie na ziemi, po wyginięciu ostatniej pszczoły. Bez nich wyginie również ludzkość, dlatego te małe pracowite owady, są dla nas tak bezcenne.

I właśnie z okazji obchodów Światowego Dnia Pszczół, który przypada 20 maja, władze miasta Ostrowa Wlkp. przygotowały dla najmłodszych mieszkańców miasta konkurs “Ekologiczne owady”. Zadaniem przedszkolaków jest stworzenie dowolnego owada z odpadów recyklingowych i surowców wtórnych - butelek plastikowych, korków, rolek, kartonów, papieru, aluminium i innych.

Niebawem, wraz z zaproszeniem do udziału w konkursie, do przedszkolnych placówek trafią także hoteliki dla owadów oraz książeczki „Gaja w opałach”, przedstawiające historię pszczół. W sumie do placówek przedszkolnych trafi 60 hotelików oraz 90 książeczek.

- Zachęcamy, by hoteliki dla owadów umieścić na terenach zielonych przy przedszkolach i wykorzystać je do edukacji dzieci - prowadzenia obserwacji żerujących w nim owadów. Naszym najmłodszym życzę udanej zabawy podczas tworzenia prac, a wszystkim nam przypominam, że te pracowite owady mają ogromne znaczenie dla świata - przekonuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

Głównym celem konkursu jest m.in. poszerzenie wiedzy wśród najmłodszych na temat świata owadów, pobudzanie aktywności twórczej i kreatywnego myślenia, promocja idei ekologicznych czy zwiększenie świadomości w kwestii możliwości powtórnego wykorzystania surowców wtórnych. Nagrody w konkursie finansuje Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska z ostrowskiego magistratu.

(alf)Czytaj również

POLUB NAS NA FACEBOOK