iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Świat bez pszczół nie istnieje

Naukowcy wskazują, że maksymalnie 10 lat może przetrwać życie na ziemi, po wyginięciu ostatniej pszczoły. Bez nich wyginie również ludzkość, dlatego te małe pracowite owady, są dla nas tak bezcenne.

I właśnie z okazji obchodów Światowego Dnia Pszczół, który przypada 20 maja, władze miasta Ostrowa Wlkp. przygotowały dla najmłodszych mieszkańców miasta konkurs “Ekologiczne owady”. Zadaniem przedszkolaków jest stworzenie dowolnego owada z odpadów recyklingowych i surowców wtórnych - butelek plastikowych, korków, rolek, kartonów, papieru, aluminium i innych.

Niebawem, wraz z zaproszeniem do udziału w konkursie, do przedszkolnych placówek trafią także hoteliki dla owadów oraz książeczki „Gaja w opałach”, przedstawiające historię pszczół. W sumie do placówek przedszkolnych trafi 60 hotelików oraz 90 książeczek.

- Zachęcamy, by hoteliki dla owadów umieścić na terenach zielonych przy przedszkolach i wykorzystać je do edukacji dzieci - prowadzenia obserwacji żerujących w nim owadów. Naszym najmłodszym życzę udanej zabawy podczas tworzenia prac, a wszystkim nam przypominam, że te pracowite owady mają ogromne znaczenie dla świata - przekonuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

Głównym celem konkursu jest m.in. poszerzenie wiedzy wśród najmłodszych na temat świata owadów, pobudzanie aktywności twórczej i kreatywnego myślenia, promocja idei ekologicznych czy zwiększenie świadomości w kwestii możliwości powtórnego wykorzystania surowców wtórnych. Nagrody w konkursie finansuje Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska z ostrowskiego magistratu.

(alf)

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI