iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Świadkowie kolizji ujęli po pościgu nietrzeźwego kierowcę

2023-05-17 08:05:00

Około 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 22-letni kierowca audi ujęty przez świadków na terenie gminy Odolanów. Reakcja świadków była błyskawiczna i zdecydowana. Mężczyźni dogonili kierowcę, który samochodem uderzył w bramę posesji, następnie wysiadł z auta i zaczął uciekać.

 


15 maja przed godziną 20:00 do dyżurnego ostrowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na terenie gminy Odolanów, gdzie uczestnikiem może być osoba nietrzeźwa.

- Na miejsce pojechali policjanci. Mundurowi w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że kierujący audi mężczyzna uderzył w bramę jednej z posesji. Po zdarzeniu kierowca wysiadł z auta i podjął próbę „dogadania” się z mężczyzną. Zgłaszającego wzbudziły podejrzenia co do stanu trzeźwości kierowcy, dlatego też zadzwonił na nr alarmowy. Wówczas kierowca audi zaczął uciekać. Drugi ze świadków, widząc to zdarzenie, pobiegł za kierowcą i po kilkunastu metrach go ujął - relacjonują ostrowscy mundurowi.

Kierującym audi okazał się 22-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało około 2,5 promila alkoholu w jego organizmie.

22-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyźnie może grozić do dwóch lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna.

- Skuteczna interwencja policjantów była możliwa dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Taka postawa 33 i 42-latka jest godna pochwały.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski


Czytaj również