iOstrowWlkp.pl reklamy
Ciekawostki

Sukcesy ostrowskich policjantów w brazylijskim jiu-jitsu

2021-10-08 12:10:00
Zdjęcie: KPP Ostrów Wlkp.
W miniony weekend w Tarnowie Podgórnym odbył się otwarty międzynarodowy turniej brazylijskiego jiu-jitsu. Z sukcesami swój udział w turnieju zakończyli policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego, sierż. Natalia Jankowiak i st. sierż. Karol Jankowiak, zdobywając łącznie trzy medale: jeden srebrny i dwa brązowe.

Sierż. Natalia Jankowiak i st. sierż. Karol Jankowiak to policjanci z pasją sportową. Funkcjonariusze odnoszą sportowe sukcesy w brazylijskim jiu-jitsu.

Policjantka swoją przygodę z tym sportem rozpoczęła w marcu 2014 roku i po 12 miesiącach determinacji i ciężkiej pracy postanowiła wziąć udział w Mistrzostwach Polski. Natalia, po stoczeniu kilku walk zajęła I miejsce, tym samym zdobywając w 2015 roku tytuł Mistrza Polski w brazylijskim jiu-jitsu. W 2017 roku zajęła I miejsce na European Championship Cavalcanti.

2 października policjantka wzięła udział w otwartym międzynarodowym turnieju BJJ i osiągnęła kolejne sukcesy: wywalczyła srebrny medal w kategorii gi w dywizji purpurowe/brązowe/czarne pasy kobiet w kategorii –58 kg.

St. sierż. Karol Jankowiak również jest mistrzem w tym sporcie, m.in. w 2017 roku wywalczył I miejsce na European Championship Cavalcanti, kat. mężczyźni purpurowe pasy gi -73 kg.

W tym roku policjant, wywalczył dwa brązowe medale, w kat. gi w dywizji brązowe/czarne pasy mężczyzn w kat. - 82,3 kg., oraz w kat. gi master brązowe/czarne pasy mężczyzn w kat. 82,3 kg.

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU