iOstrowWlkp.pl reklamy
Tenis stołowy

Sukces zawodnika LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl

W miejscowości Lisiec Wielki, koło Konina odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek i Młodzików w tenisie stołowym (rocznik 2009 i młodsi). Trzecie miejsce zajął zawodnik LKS Tajfun Ostrów Wielkopolski.

Jest to wielki sukces zawodnika tego klubu. Filip Pioch od początku turnieju grał bardzo dobrze i wygrywał mecz za meczem. Dopiero w półfinale przegrał z późniejszym zwycięzcą mistrzostw, Hubertem Kwiecińskim z KTS Wicher Lisiec Wielki. Zawodnik Klubu „Tajfun” po przegranym półfinale wygrał kolejne dwa mecze i stanął przed wielką szansą wywalczenia wicemistrzostwa wielkopolski i tym samym zapewnienie sobie udziału w Mistrzostwach Polski Młodzików. Po bardzo zaciętym pojedynku, niestety Filip przegrał z Ksawerym Jarosem (TTS Trzemeszno) 3:1 w setach.

W kategorii młodziczek Klub „Tajfun” reprezentowała Agata Strzelczak (rocznik 2010), która zajęła wysokie 9 miejsce. Po wygraniu pierwszego pojedynku, w drugim swoim meczu o wejście do najlepszej ósemki turnieju, po dobrej grze uległa Aleksandrze Nawrockiej z LKS Orzeł Wysocko Wielkie. Jak się okazało późniejszej wicemistrzyni wielkopolski. W kolejnym meczu pokonała Nadię Spławską z LKS Orzeł Wysocko Wielkie i tym samym wywalczyła 9 miejsce w mistrzostwach.

Podsumowując, klub wywalczył brązowy medal wśród młodzików i 9 miejsce wśród młodziczek. Jest to wielki sukces naszych wychowanków, tym bardziej, że to był ich pierwszy rok startów w kategorii młodzików. 

Źródło: powiat-ostrowski.pl
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI