iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Sukces skrzypaczki w Kraju Kwitnącej Wiśni

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl
W japońskim konkursie Agata Gawrońska z ZSM rywalizowała z kilkudziesięcioma młodymi artystami z całego świata. I ich pokonała.

Uczennica Zespołu Szkół Muzycznych im. Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego w Ostrowie Wielkopolskim, która swój niebywały talent artystyczny szlifuje pod okiem Izabeli Garyantesiewicz, zajęła I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „I KYOTO INTERNATIONAL MUSIC COMPETITION” organizowany w Japonii. Agata rywalizowała m.in. z muzykami z Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Polski, Rumunii, Kazachstanu czy Tajlandii i Taiwanu. Młoda skrzypaczka uzyskała 96 na 100 możliwych pkt. oraz wiele entuzjastycznych komentarzy jury. Podczas występu konkursowego, młodej skrzypaczce na fortepianie akompaniowała Oliwia Mądry. Konkurs ze względu na pandemię koronawirusa odbył się w formule  online.

 

Agata Gawrońska na swoim koncie ma liczne nagrody oraz wyróżnienia zdobyte podczas startów na  międzyszkolnych, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach m.in. w  Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalnym: „I pierwszak może być mistrzem” w Warszawie, Międzyszkolnym Konkursie „Małego Skrzypka” w Lesznie, Ogólnopolskich Igrzyskach Skrzypcowych w Zbąszyniu, Ogólnopolskim Konkursie „Młodzi artyści na Zamku w Suchej Beskidzkiej” czy  Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym w Toruniu. Ponadto jej umiejętności i osiągnięcia dwukrotnie, w 2018 i 2019r., zostały dostrzeżone przez starostę ostrowskiego Pawła Rajskiego, który przyznał jej nagrodę „Złotego Wiolinka”. Co warte podkreślenia, młoda skrzypaczka cyklicznie bierze również udział w prowadzonych przez wybitnych polskich skrzypków warsztatach.

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również