iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Stypendia w Nowych Skalmierzycach

2021-10-29 12:10:00
22 października w hali szkoły podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich odbyła się uroczystość przyznania stypendiów naukowych Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce. W imieniu włodarza Jerzego Łukasza Walczaka ich wręczenia dokonali jego zastępca Agnieszka Sipka oraz przewodniczący samorządu Tadeusz Orzechowski.

Za rok szkolny 2020/2021 to wyjątkowe wyróżnienie odebrało 153 uczniów.

- Na tę całoroczną pracę złożyły się takie składowe jak talent, ambicja, zaangażowanie, upór, dyscyplina, poświęcenie wolnego czasu, a niekiedy i pokonywanie słabości. Czuję z Was ogromną dumę, Kochani ­– pisał Jerzy Łukasz Walczak na swoim profilu społecznościowym. Nie była to jedyna okazja do świętowania, bowiem 14 nauczycieli pracujących na co dzień w gminnych placówkach oświatowych zostało uhonorowanych wysokimi odznaczeniami państwowymi i resortowymi, w tym Krzyżami Zasługi, Medalami Komisji Edukacji Narodowej oraz nagrodą Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

- Gratuluję wyróżnionym ogromnego zaszczytu, wszystkim zaś składam podziękowania za codzienne szlifowanie talentów uczniów ­– podsumowała uroczystość wiceburmistrz Agnieszka Sipka.

Na tegoroczne stypendia z gminnego budżetu przeznaczono 156 750 zł, a gala ich przyznania odbyła się już po raz siódmy.Czytaj również

POLUB NAS NA FACEBOOK