iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Z powiatu

Strażnica w Moszczance odnowiona

2020-11-20 09:11:00

Zdjęcie: raszkow.pl
Niemal 100-letnia strażnica w Moszczance ponownie cieszy świetnością oko lokalnej społeczności. Powstały w 1928 r. obiekt, który od lat 70. XX wieku nie pełni już funkcji siedziby miejscowej jednostki OSP a jedynie były w nim wystawione zabytkowe pojazdy strażackie, przeszedł prace modernizacyjne.

Ich zadaniem było przywrócenie moszczańskiej remizy do pierwotnego kształtu. Skuto części tynków i położono nowe. Wykonano piaskowanie części murów, murowanie szczytów i położono nowy dachu, orynnowanie, posadzki, a także odrestaurowano okna i wstawiono nową bramę. Prace zrealizowane zostały dzięki środkom finansowym pochodzącym z samorządu Raszkowa, Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa, Ochotniczej Straży Pożarnej w Moszczance oraz firmy PHU „Elzbych“ z Moszczanki.

 

Natomiast kilka dni temu odbyło się uroczyste oddanie do użytku historycznej strażnicy. Zaś jej poświęcenia dokonał ks. proboszcz Rafał Kryś. Przy okazji poświęcenia odnowionej strażnicy poświęcona została także tablica pamiątkowa z okazji 100-lecia Moszczanki. Uroczystości te poprzedziła Msza św. w intencji organizacji społecznych działających w Moszczance i Skrzebowej, po której zostały też zapalone znicze pod tablicami pamiątkowymi w kościele, wspominającymi mieszkańców walczących o wolną Polskę. W uroczystości uczestniczyli m.in. burmistrz Jacek Bartczak, sołtysi miejscowości i przedstawiciele organizacji społecznych Moszczanki i Skrzebowej.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej

iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl