iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Strażnica bez części dachu

W remizie OSP przy Staszica w Ostrowie Wlkp. trwają prace remontowe związane z przebudową, nadbudową i rozbudową budynku strażnicy. Wykonuje je miejscowe Przedsiębiorstwo Usług Inżyniersko-Budowlanych „MAGNUS” MT Sp. z o.o. Za wykonanie robót ma skasować 18 tys. zł.

- Ostrów zyska piękną ozdobę starej części miasta, jednak jest to również inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców - strażacy będą mieć do dyspozycji profesjonalną przestrzeń do pełnienia służby. Jest to jedno z zadań Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego - zwraca uwagę Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wlkp.

 

Siedzibę strażaków czeka m.in. wymiana wszystkich instalacji wewnętrznych, stolarki drzwiowej i okiennej, konieczna jest także całkowita wymiana konstrukcji dachu – stara została już częściowo rozebrana. Finalnie zamontowane zostaną na niej panele fotowoltaiczne. Budynek będzie podświetlony, docieplony i zyska nową elewację a wokół nasadzone będą drzewa. Ponadto niebawem w tym rejonie ruszą prace związane z modernizacji parkingu przy Staszica oraz remontem nawierzchni drogi.

 


Tagi: remiza, osp, remont
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI