iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Stracił prawo jazdy siedem lat temu, na widok policjantów zaczął uciekać

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który zatrzymany do kontroli drogowej, wysiadł z auta i zaczął uciekać pieszo. Okazało się, że mężczyzna nie mógł kierować samochodem.

17 marca, kilka minut po godzinie 8:00 policjanci z ostrowskiej drogówki, na jednej z ulic powiatu, sprawdzili prędkość pojazdu marki BMW. Kierowca auta, przy ograniczeniu do 50 km/h jechał blisko 70 km/h. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli.

 

- Kierowca zatrzymał się około 100 metrów od policjantów. Widząc mundurowych wysiadł z samochodu i zaczął uciekać. Policjanci natychmiast zaczęli go gonić. Po krótkim pościgu kierowca BMW był już w rękach mundurowych. Chwilę później wyjaśniło się, dlaczego 27-latek uciekał. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że w 2015 roku mężczyzna stracił prawo jazdy - informują ostrowscy mundurowi.

 

Teraz sprawa 27-latka zostanie skierowana do Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz przekroczenie prędkości.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI