iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Sprzęt specjalistyczny trafił do ostrowskich strażaków

2021-11-25 11:11:00
Zdjęcie: bryg. Roman Matecki
Ostrowska komenda wzbogaciła się o nowy sprzęt specjalistyczny w postaci wózka widłowego, który stanowić będzie wyposażenie dotychczas użytkowanej naczepy.

- Otrzymany sprzęt umożliwia zwiększenie mobilności i niezależności podczas transportów organizowanych w ramach akcji humanitarnych i działań związanych z zapobieganiem i przeciwdziałaniem Covid-19. Ostrowscy strażacy wielokrotnie uczestniczyli w organizowanych akcjach na terenie kraju oraz poza jego granicami związanych m.in. z transportem płynów do dezynfekcji rąk oraz maseczek chirurgicznych wspierając w tym zakresie działania podejmowane przez struktury rządowe oraz wojewódzkie w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom ze strony Covid-19 - informuje bryg. Roman Matecki z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

 

Parametry techniczne, duża moc i stosunkowo niska masa własna sprawiają, że otrzymany wózek widłowy to optymalne rozwiązanie dla transportu urozmaiconych towarów w zróżnicowanym terenie. Napęd na wszystkie trzy koła pozwala na poruszanie się na nieutwardzonym terenie oraz pokonywanie nierówności i nachyleń, to wszystko sprawia, że jest to sprzęt wszechstronny i przydatny w realizacji powierzonych zadań. Zakup wózka widłowego wraz z adaptacją naczepy do jego przewozu był możliwy dzięki środkom finansowym z Funduszu przeciwdziałania Covid–19.Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK