iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Sprzęt dla ochotników z Przybysławic i Czekanowa

W Dniu Strażaka przypadającym 4 maja, strażacy z dwóch jednostek OSP w powiecie, otrzymali drobny sprzęt pożarniczy sfinansowany z funduszy samorządu powiatowego.

W Przybysławicach (gmina Raszków) jednostka OSP otrzymała urządzenia wykorzystywane w akcjach ratowniczych. Znalazła się wśród nich piła motorowa, szelki do asekuracji podczas prac na wysokościach, mostki przejazdowe, ale także specjalne gumowe buty zapewniające strażakom bezpieczeństwo w sytuacji ryzyka porażenia prądem.

- Zawsze możemy liczyć na wasze wsparcie w sytuacjach kryzysowych nie tylko pożarach, ale zdarzeniach drogowych, klęskach żywiołowych. Także jako powiat doświadczamy waszego wsparcia. Dlatego w miarę możliwości finansowych staramy się wspierać rzeczowo strażaków ochotników z terenu naszego powiatu. Dziś słowo ochotniczy jest synonimem profesjonalizmu – powiedział Paweł Rajski, starosta ostrowski.

W przekazaniu tego sprzętu uczestniczyły także radne powiatowe Maria Tomaszewska i Katarzyna Spiżak. Obecny był także Jacek Bartczak, burmistrz Raszkowa.

Z kolei OSP Czekanów (gmina Ostrów) otrzymała węże tłoczne do motopomp. Jednostka ta znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym. Symbolicznego przekazania dokonali Piotr Walkowski, przewodniczący Rady Powiatu i Damian Grądzielewski, członek Zarządu Powiatu.

Wartość przekazanego sprzętu obu jednostkom to 16 tys. zł.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również