iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z policji

Sprzedawali tkaniny, ukradli blisko 12 tys. zł

2018-09-05 14:27:01

Zdjęcie: Archiwum
Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 5 osób podejrzanych o kradzież blisko 12 tysięcy złotych i biżuterii z mieszkania na terenie miasta. Złodzieje weszli do domu 76-latki pod pretekstem sprzedaży tkanin. Mundurowi odzyskali całość skradzionego mienia. Za przestępstwo to, zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

29 sierpnia br. oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na ternie miasta doszło do kradzieży mieszkaniowej.  Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Zgłaszająca tłumaczyła policjantom, że przed chwilą do jej mieszkania pod pretekstem sprzedaży tkanin, weszły nieznane osoby. Po ich wyjściu seniorka zorientowała się, że z jej mieszkania zginęły pieniądze w kwocie blisko 12 tysięcy złotych, jak również złota biżuteria.

 

Sąsiadka 76-latki widząc obce osoby wychodzące z jej mieszkania, zwróciła na nie uwagę. Kobieta podała policjantom markę pojazdu zaparkowanego pod domem seniorki. Mundurowi szybko rozpoczęli poszukiwania podejrzanych. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji na jednej z ulic zauważyli pojazd, który został podany w komunikacie przez dyżurnego. Policjanci zatrzymali osobowego forda, w którym znajdowały się cztery kobiety w wieku od 29 do 58 lat i 54-letni mężczyzna. Ustalili, że osoby te przyjechały z województwa opolskiego. W trakcie kontroli policjanci znaleźli przy zatrzymanych pieniądze oraz biżuterię. Wszystkie osoby trafiły do policyjnego aresztu.

 

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów kradzieży.  Grozi im teraz do 5 lat więzienia, dodatkowo jedna kobieta i mężczyzna odpowiedzą w warunkach recydywy.

 

76-latka odzyskała skradzione pieniądze i biżuterię.

 

 
Źródło: KPP Ostrów Wlkp.


Reklama w Gazecie Internetowej


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl