iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Z policji

Sprzedawali tkaniny, ukradli blisko 12 tys. zł

2018-09-05 14:27:01

Zdjęcie: Archiwum
Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 5 osób podejrzanych o kradzież blisko 12 tysięcy złotych i biżuterii z mieszkania na terenie miasta. Złodzieje weszli do domu 76-latki pod pretekstem sprzedaży tkanin. Mundurowi odzyskali całość skradzionego mienia. Za przestępstwo to, zatrzymanym grozi do 5 lat więzienia.

29 sierpnia br. oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na ternie miasta doszło do kradzieży mieszkaniowej.  Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Zgłaszająca tłumaczyła policjantom, że przed chwilą do jej mieszkania pod pretekstem sprzedaży tkanin, weszły nieznane osoby. Po ich wyjściu seniorka zorientowała się, że z jej mieszkania zginęły pieniądze w kwocie blisko 12 tysięcy złotych, jak również złota biżuteria.

 

Sąsiadka 76-latki widząc obce osoby wychodzące z jej mieszkania, zwróciła na nie uwagę. Kobieta podała policjantom markę pojazdu zaparkowanego pod domem seniorki. Mundurowi szybko rozpoczęli poszukiwania podejrzanych. Funkcjonariusze Wydziału Prewencji na jednej z ulic zauważyli pojazd, który został podany w komunikacie przez dyżurnego. Policjanci zatrzymali osobowego forda, w którym znajdowały się cztery kobiety w wieku od 29 do 58 lat i 54-letni mężczyzna. Ustalili, że osoby te przyjechały z województwa opolskiego. W trakcie kontroli policjanci znaleźli przy zatrzymanych pieniądze oraz biżuterię. Wszystkie osoby trafiły do policyjnego aresztu.

 

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów kradzieży.  Grozi im teraz do 5 lat więzienia, dodatkowo jedna kobieta i mężczyzna odpowiedzą w warunkach recydywy.

 

76-latka odzyskała skradzione pieniądze i biżuterię.

 

 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Źródło: KPP Ostrów Wlkp.Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl