iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Sprzątanie Świata w powiecie ostrowskim

2018-09-20 13:46:36
Powiat Ostrowski po raz kolejny włącza się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata Polska – 2018” pod hasłem przewodnim: „AKCJA – SEGREGACJA”. W dniu 21 września 2018 r. zorganizowana zostanie zbiórka odpadów z udziałem młodzieży.

Akcja skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Ostrowskiego. Młodzież z 16 placówek, wraz z opiekunami wspólnie będą sprzątać i porządkować tereny wokół własnych szkół oraz wybrane tereny zieleni.

 

Tradycyjnie Powiat Ostrowski zapewni uczestnikom worki i rękawiczki ochronne oraz pokryje koszty wywozu zebranych odpadów z 13 punktów zlokalizowanych na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Ponadto w ramach współpracy z budżetu Gminy i Miasta Odolanów oraz Gminy Przygodzice pokryte zostaną koszty odbioru odpadów zebranych przez uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych zlokalizowanych na ich terenie.

 

Realizowane w Polsce od 25 lat „Sprzątanie świata” ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej nie tylko wśród młodzieży ale i dorosłych zgodnie z hasłem: „zbieramy - sprzątamy - nie śmiecimy”. Celem tegorocznej akcji jest zwrócenie uwagi na ważny aspekt segregacji odpadów.

 

 

 

 Czytaj również

POLUB NAS NA FACEBOOK