iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Sprzątanie świata ponad podziałami

Ponad 1000 osób, podzielonych na kilkadziesiąt ekodrużyn, wzięło udział we wspólnej akcji - ostrowskiego magistratu oraz grupy "Ostrów - Lubimy pomagać" - wiosennego sprzątania miasta.

Z workami i rękawicami po Ostrowie wędrowali m.in. samorządowcy, młodzież, harcerze, mieszkańcy czy sportowcy. Poza sprzątaniem parków, lasów i ulic, z przestrzeni publicznej zniknęły również obraźliwe napisy, które zamalowano. Za pędzel i farbę ochoczo chwyciła również prezydent miasta.

- 22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi i my ten dzień zainaugurowaliśmy wiosennymi porządkami w Ostrowie Wielkopolskim. (...) Wiosenne porządki w naszym mieście, to prawdziwe święto wspólnoty ostrowskiej i przyłączenia się do sprawy, która jest niezwykle ważna dla nas dzisiaj, tutaj i teraz, ale także dla przyszłych pokoleń - wskazywała podczas akcji Beata Klimek, prezydent Ostrów Wlkp. podkreślając, że tego rodzaju akcje winny być realizowane ponad podziałami, bo służą środowisku, miastu i dobru wszystkich ostrowian.

(alf)Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również