iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Sprawdzili trzeźwość blisko stu kierowców

„Akcja trzeźwość”- policjanci z Posterunku Policji w Ostrowie Wielkopolskim wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego ostrowskiej komendy przy współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Gminy w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzili akcję trzeźwość.

W sobotę, 26 sierpnia policjanci ostrowskiej jednostki wspólnie z pracownikami z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Gminy w Ostrowie Wielkopolskim przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne. Policjanci oprócz kontroli stanu trzeźwości kierujących, wręczali kierowcom przygotowany pakiet gadżetów oraz ulotki zawierające przestrogi i najważniejsze informacje na temat negatywnych skutków kierowania pojazdami po alkoholu.

W trakcie prowadzonych działań policjanci skontrolowali stan trzeźwości blisko 100 kierujących.

- Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Ciągle jednak są osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu, nie myśląc o tym, jak poważne zagrożenia powodują. Po spożyciu alkoholu tracimy zdolność koncentracji i odpowiednich odruchów za kierownicą. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji - przypominają mundurowi.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również