iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Sprawdzali przejazdy kolejowe

2020-12-30 12:33:42
Zdjęcie: KPP Ostrów Wlkp.
Właściwe zachowanie podczas przejeżdżania przez przejazd kolejowy to ważny element bezpieczeństwa osób podróżujących. Niestosowanie się do znaku "Stop", przedwczesne wjeżdżanie na przejazd, gdy półzapory jeszcze się otwierają lub wjeżdżanie na niego w ostatniej chwili to główne wykroczenia związane z poruszaniem się po przejazdach kolejowych. Niestety, dotyczą one nie tylko kierujących samochodami, ale też pieszych i rowerzystów.

W grudniu profilaktycy ostrowskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei prowadzili akcję prewencyjną skierowaną do pieszych i kierujących pojazdami. Podczas akcji funkcjonariusze obu służb zwracali uwagę, czy użytkownicy dróg stosują się do znaku STOP oraz sygnalizacji świetlnej usytuowanej przed przejazdem kolejowym.

Jednym z elementów akcji, było też przypomnienie, że bycie widocznym na drodze szczególnie po zmierzchu jest bardzo ważne. Mając to na uwadze mundurowi wręczali elementy odblaskowe i przypominali jak ważne jest dbanie o własne bezpieczeństwo. Podczas akcji funkcjonariusze przypominali i uświadamiali pieszym i rowerzystom, że słaba widoczność spowodowana niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, powoduje że są oni na drodze mało widoczni dla kierujących. Dlatego też, korzystanie z drogi, gdy panują na niej trudne warunki, wymaga zwiększenia uwagi zarówno przez pieszych jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.


Czytaj również