iOstrowWlkp.pl reklamy
Gorzyce Wielkie

Sprawdź jak zapisać pociechę do żłobka

Zdjęcie: zdjęcie poglądowe
Ruszyła rekrutacja dzieci do nowo wybudowanego gminnego żłobka przy ul. Szkolnej w Gorzycach Wielkich.

Rodzice na zapisanie swej pociechy mają czas do 15 marca br. By to uczynić, należy do tego dnia złożyć w Urzędzie Gminy Ostrów Wielkopolski, ul. Gimnazjalna 5 (w kopercie lub teczce z dopiskiem "Rekrutacja do żłobka") wypełnione dokumenty, które można pobrać TUTAJ. Wyniki naboru zostaną opublikowane 1 kwietnia 2021 r. na stronie internetowej gminy oraz zostaną one wywieszona na tablicy informacyjnej w żłobku.

 

Natomiast budowa gminnego żłobka w Gorzycach Wielkich kosztowała niespełna 5 mln zł.

- Gmina Ostrów Wielkopolski pozyskała na budowę i funkcjonowanie placówki rekordową w historii samorządu dotację w wysokości prawie 6 mln złotych. Pieniądze pochodzą z dwóch źródeł: środków unijnych oraz rządowego programu Maluch +. W pierwszym przypadku, pieniądze pozyskano w ramach WRPO na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania wyniosła bagatela ponad 3 mln 406 tysięcy złotych. Część środków wspomoże budowę żłobka, ale przede wszystkim, pieniądze przeznaczone będą na pierwsze 2 lata funkcjonowania placówki a więc m.in.: na wypłaty dla pracowników i bieżące utrzymanie żłobka - zwracają uwagę rządzący gminą Ostrów Wielkopolski.

W placówce ma znaleźć się miejsce dla ponad 70 maluszków z gminy Ostrów Wlkp., w wieku od kilku miesięcy do 3 lat. Nad ich bezpieczeństwem oraz opieką czuwać ma 22-osobowy zespół pracowników, którym pokieruje wybrana w drodze konkursu dyrektor Monika Jurasik. Otwarcie placówki zaplanowano na 1 maja.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również