iOstrowWlkp.pl reklamy
Skalmierzyce

Sprawca potrącenia czteroosobowej rodziny w rękach policji!

2018-03-19 12:03:00
Zdjęcie: Archiwum
Policjanci od sobotniego wieczoru prowadzili poszukiwania kierującego nissanem, który potrącił kobietę z dzieckiem w miejscowości Skalmierzyce. Dziś rano został zatrzymany, po tym, jak sam zgłosił się do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp.

Do dziś wszyscy kierowani do służby policjanci wykonywali zadania związane z poszukiwaniem sprawcy wypadku. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego szczegółowo kontrolowali pojazdy, policjanci służby patrolowej oraz dzielnicowi zwracali uwagę na osoby odpowiadające rysopisowi sprawcy, legitymowali je i sprawdzali, uzyskiwali informacje na temat miejsca, gdzie może przebywać kierujący pojazdem. Swoje działania operacyjne prowadzili też we wzmożonym zakresie policjanci pionu kryminalnego. Czynności prowadziło łącznie ponad 100 policjantów. Powiadomiono również jednostki ościenne.
 
Prowadzone czynności doprowadziły do tego, że właściciel nissana, zapewne zdając sobie sprawę, że policjanci jak najszybciej będą chcieli go przesłuchać, w dniu dzisiejszym złosił się do ostrowskiej komendy. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci będą teraz przeprowadzali czynności z jego udziałem w celu wyjaśnienia okoliczności związanych z wypadkiem.
 
W przypadku ucieczki z miejsca wypadku drogowego jego sprawcy grozi zaostrzenie sankcji karnych za spowodowanie wypadku i utrata prawa jazdy. Jednocześnie w przypadku ukrywania się i utrudniania postępowania w związku z popełnionym przestępstwem wobec sprawcy mogą zostać zastosowane środki zapobiegawcze łącznie z najsurowszym, czyli tymczasowym aresztowaniem.
 
Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
BISTRO NA TALERZU