iOstrowWlkp.pl reklamy
Z powiatu

Spotkanie z seniorami w Sośniach

2023-02-14 14:02:00
Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Sośniach wraz z policyjnym profilaktykiem oraz funkcjonariuszem z Posterunku w Przygodzicach w ramach programu „Seniorze bądź bezpieczny” oraz akcji „Haki na cyberataki” uczestniczyli w spotkaniu z seniorami. Głównym celem spotkania było uświadomienie starszych osób i przekazanie im wiedzy na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu.

 


- Policjanci podczas spotkania z seniorami omówili bezpieczne zachowania w domu, na ulicy, w sklepie, przy bankomacie, w środkach komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze zachęcali do zachowania ostrożności i rozwagi podczas zawierania różnego rodzaju umów i pożyczek oraz lokowania swoich oszczędności. Przestrzegali też, jak nie wpaść w sieć oszustów i nie dać złowić się metodą na wnuczka, policjanta, pracownika urzędu - informują mundurowi.

Policjanci przybliżyli również działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako narzędzia do zgłaszania problemów i zagrożeń w środowisku zamieszkania.

Dzielnicowy st. sierż. Patryk Szymański zapoznał seniorów z planem działania priorytetowego na terenie dzielnicy nr 4 czyli wyeliminowanie wykroczeń związanych z niestosowaniem się do przepisów art. 47 i 49 Ustawy Prawo o Ruchu Drogowy.

Spotkanie odbyło się 9 lutego 2023 r. w Dziennym Domu Seniora w Sośniach.

 

Policja przypomina

Oszuści nie ustają w poszukiwaniu swoich ofiar. Pamiętajmy, że sprawcy wymyślają coraz to nowsze metody działania, chcąc wyłudzić od nas pieniądze. Dlatego apelujemy! Każdy kto dzwoni i prosi o pieniądze lub dostęp do naszego konta bankowego to oszust! Bądźmy rozważni i ostrożni wpuszczając nieznajomych do swojego domu. Wystarczy, że każdy z nas zadzwoni do osoby starszej, członka swojej rodziny i ostrzeże ją przed sposobem działania oszustów. Niech każdy senior powie o tym swojej sąsiadce lub sąsiadowi. W ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości osób starszych o istniejącym zagrożeniu. Wiedząc jak działają przestępcy seniorzy nie dadzą się oszukać.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski


Czytaj również