iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Spotkanie z seniorami Klubu Seniora „Złoty Wiek”

Zdjęcie: KPP Ostrów Wielkopolski

Ostrowskie policjantki spotkały się z seniorami Klubu Seniora „Złoty Wiek”, aby porozmawiać o bezpieczeństwie. W trakcie prelekcji funkcjonariuszki omówiły metody działania przestępców, których ofiarami stają się głównie osoby starsze i samotne. Przypomniana została również kwestia dotycząca ruchu drogowego.

 

Podczas spotkania z seniorami funkcjonariuszki omówiły bezpieczne zachowania w domu, na ulicy, w sklepie, przy bankomacie, w środkach komunikacji miejskiej. Policjantki zachęcały do zachowania ostrożności i rozwagi podczas zawierania różnego rodzaju umów i pożyczek oraz lokowania swoich oszczędności. Przestrzegały też, jak nie wpaść w sieć oszustów i nie dać złowić się metodą na wnuczka, policjanta, prokuratora…

Funkcjonariuszki przybliżyły również działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako narzędzia do zgłaszania problemów i zagrożeń w środowisku zamieszkania.

Ostrowscy policjanci od lat działają na rzecz bezpieczeństwa osób starszych. Spotkania z seniorami, udzielanie im porad na stałe wpisane są w służbę mundurowych.

Spotkanie odbyło się 10 maja 2023 r. w Ostrowskim Centrum Kultury.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również