iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Dom

Sposoby na twardą wodę

2019-10-15 09:46:23

Twarda woda w gospodarstwie domowym to nie lada wyzwanie. Przede wszystkim niszczy sprzęty AGD i wszystkie rzeczy związane z armaturą. Czym tak właściwie jest twarda woda i jak ją zwalczyć?

Twarda woda to ciecz zawierająca przede wszystkim sole wapnia i magnezu. Dodatkowo mają one w swoim składzie również inne pierwiastki, jak żelazo, mangan czy glin. Im więcej pierwiastków w wodzie, tym jest ona twardsza. Wapń i magnez ze względów zdrowotnych są wskazane, jednak zbyt duża ich ilość działa niszczycielsko na domowe sprzęty. Jeśli nie wiemy czy mamy twardą wodę, możemy to w prosty sposób sprawdzić. Jeżeli korzystamy z usług wodociągów, to informacje o jej jakości dostępne są przeważnie na stronie internetowej lokalnego przedsiębiorstwa zajmującego się dostarczaniem wody. Innym sposobem jest wykonanie specjalnego testu np. testerem kropelkowym. Twarda woda nie jest jednak szkodliwa dla zdrowia. Chodzi głównie o szkody związane ze sprzętami codziennego użytku.

 

Najpopularniejszym sposobem jest zamontowanie specjalnego zmiękczacza wody. To urządzenie, które rozprawi się z twardą wodą w całym domu. Takie urządzenie zamienia jony wapnia i magnezu na jony sodu, które nie są szkodliwe. Na rynku dostać można również specjalną nakładkę na kran, która przed podaniem wody filtruje ją, usuwając z niej niechciane substancje. Wydajność takich filtrów zależy od tego, jak twardą wodę mamy. Można również zaopatrzyć się w dzbany filtrujące. To rozwiązanie sprawdzi się u osób, które potrzebują przefiltrować wodę jedynie w kuchni, ponieważ ta metoda nie zadziała w przypadku np. prania.

 

 Reklama w Gazecie Internetowej


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl