iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firmZnajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Zdrowie

Sposoby na popękane pięty

2020-04-17 17:24:07

Popękane pięty najczęściej spowodowane są to brakiem odpowiedniej wilgoci w skórze. Taki problem to nie tylko kłopot estetyczny, ale także medyczny.

Popękana skóra pięt to zmora bardzo wielu osób. Nie wystarczy złuszczanie martwego naskórka, trzeba też regularnie dbać o nawilżenie skóry stóp. W przypadku zaniedbania nie tylko będzie to nieestetycznie wyglądać,  ale też może rodzić poważne problemy medyczne, które będą uciążliwe i możliwe do rozwiązania tylko przy fachowej pomocy.
 
 
Sucha skóra robi w piętach szczeliny, które sięgają aż do skóry właściwej, wówczas może pojawić się tam ropa i sprawiać ból podczas chodzenia. By uporać się z problemem najlepszym sposobem będzie zaopatrzenie się w różnego rodzaju kremy oraz silnie regenerujące maseczki do stóp. Ważne, aby kosmetyki do pielęgnacji skóry stóp zawierały mocznik.
 
 
Jeśli ktoś ceni sobie domowe sposoby, to może sobie pomóc np. miodem, ponieważ to jeden z najlepszych naturalnych składników nawilżających. Do miski z ciepłą wodą wystarczy dodać ok. 350 gram miodu i wymieszać. W tak powstałym roztworze należy moczyć nogi przez ok. 20 minut.
 
 
Dobrym sposobem jest też moczenie stóp w siemieniu
lnianym (przez co najmniej 15 minut raz na 3 dni).
 
 
Można też zaopatrzyć się w specjalne skarpetki złuszczające dostępne w drogeriach. By zapobiec powtórzeniu się sytuacji, konieczne jest regularne odżywianie i nawilżanie skóry pięt. Jeśli problemy nie ustąpią, trzeba skontaktować się z lekarzem dermatologiem.

 

 Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie InternetowejiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl