iOstrowWlkp.pl reklamy
Powiat ostrowski

Spełnijmy marzenie chorego na mukowiscydozę Patryka

2021-06-23 08:06:00
Zdjęcie: wishsurfing.pl
Patryk ma 17 lat i mieszka w Hetmanowie (gmina Przygodzice). Kocha jazdę na dwóch kółkach i marzy o rowerze crossowym a regularne uprawianie sportu jest dla jego zdrowia zbawienne.

Nic nie wskazywało na to, że Patryk urodził się chory. Jako noworodek dostał 10 punktów w skali Apgar i rozwijał się normalnie. Jedyną zmorą z jaką zmagał się od małego, był stale zatkany nos. Lekarz rodzinny podejrzewał alergie. Ostatecznie, kiedy chłopiec miał 8 lat, potwierdziła się najgorsza diagnoza - mukowiscydoza. Jego rodzice byli załamani. Mama, która nie wiedziała zbyt wiele o tej śmiertelnej chorobie, była w szoku. Jej świat rozsypał się na kawałki. Patryk od momentu diagnozy jest objęty specjalistyczną opieką, zażywa mnóstwo lekarstw, codziennie jest rehabilitowany, a dwa razy dziennie przechodzi serię inhalacji. 

 

Regularne i intensywne uprawnianie sportu jest bardzo ważne w przypadku osób chorujących na mukowiscydozę. Patryk ma tego świadomość, dlatego jego największym marzeniem jest rower crossowy. Chłopiec uwielbia jeździć na dwóch kółkach, zwłaszcza, że mieszka na pięknej wisi, gdzie terenów do eksploracji jest wiele. Taki prezent sprawi mu ogromną przyjemność i pozwoli choć na chwilę poczuć się wolnym od obowiązków dnia codziennego i walki z chorobą. Dodatkowo wysiłek fizyczny na świeżym powietrzu wpłynie pozytywnie na stan jego zdrowia.

 

Więcej informacji o Patryku i link do zbiórki TUTAJ.

 

(red)Czytaj również