iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Z policji

SPEED w akcji. Zatrzymano siedmiu kierowców pędzących po ostrowskich drogach

2019-11-29 09:11:00

W ostatnich dniach ostrowscy policjanci z grupy SPEED zatrzymali siedmiu kierujących, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość. Rekordzista pędził w terenie zabudowanym 140 km/h.

Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń.  Nawet najbardziej bezpieczny samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerom przy dużych prędkościach. Nadmierna prędkość jest groźna nie tylko dla kierujących i ich pasażerów, ale również dla pieszych.

 

W ostatnim czasie, policjanci ostrowskiej drogówki zatrzymali kolejnych kierujących, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Niechlubnym rekordzistą okazał się 36-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyzna osobowym mercedesem pędził aż 140 km/h na obowiązującej „pięćdziesiątce”. 120 km/h miał na liczniku podróżujący peugeotem 33-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Zatrzymany też został 70-letni mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego. Mężczyzna jechał 114 km/h. 54-letni ostrzeszowianin jechał 111 km/h. Ponad 100 km/h miał na liczniku: 25-latek z Ostrzeszowa, 43-latek z Kalisza i 40-latek z Ostrowa Wielkopolskiego.

 

 

Policja przestrzega!

Kierowco! Jedź bezpiecznie! - przestrzegaj przepisów, dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze, bądź uprzejmy i cierpliwy, zwracaj uwagę na innych uczestników ruchu drogowego. Twoja kultura osobista tworzy kulturę jazdy i bezpieczeństwa na drodze!

Przypominamy też kierowcom, że obecna pora roku potęguje zagrożenie bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym. Zgodnie z przepisami, kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, zobowiązany jest do zachowania szczególnej ostrożności i ustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Pamiętaj o obserwacji drogi i jej otoczenia, pozwoli to uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji.

 

 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl


Źródło: KPP Ostrów Wlkp.Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl