iOstrowWlkp.pl reklamy
Ważne sprawy

Śmieciowy problem. W Ostrowie będzie drożej już od października!

Radni miejscy Ostrowa Wielkopolskiego, większością głosów, opowiedzieli się za podwyżką opłat za śmieci komunalne. A ta będzie spora...

Oczywiście debata w tym temacie była ostra. Samorządowcy wymieniali się argumentami za i przeciw podwyżce. - Mieszkańcy się oburzają - mówił radny Jakub Paduch, dodając że prezydent miasta nie jest w stanie wyegzekwować od władz spółki działań poprawiających jej beznadziejną dziś sytuację.

Z kolei Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego wspomniał, że podwyżka pozwoli na zbilansowanie systemu odbioru odpadów. 

Oczywiście - jak można się było spodziewać - podwyższone opłaty zostały przegłosowane. Za ich wdrożeniem od 1 października opowiedziało się 12 radnych z Przyjaznego Ostrowa, przeciw głosowało 11 rajców z KO i PiS.

 

Odbiór odpadów zdrożeje z 18 do 25 zł od osoby. Jeśli jednak w gospodarstwie będzie kompostownik do bioodpadów, to ta kwota zostanie pomniejszona o 2 zł. Rodziny wielodzietne zapłacą 17 zł/osoba, a przy kompostowniku będzie to jeszcze mniej.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również