iOstrowWlkp.pl reklamy
Sieroszewice

Smacznie i muzycznie z LGD

Zdjęcie: UG Sieroszewice
Gwiazdą 8. edycji "Smaków LGD" był zespół discopolo Bayer Full.

Organizowana przez Lokalną Grupę Działania Długosz Królewski oraz władze gminy Sieroszewice impreza, po rocznej przerwie, ponownie pojawiła się w kalendarzu przedsięwzięć kulturalnych.

 

Motywem przewodnim tegorocznych smaków, zorganizowanych przy sali wiejskiej w Rososzycy, była kuchnia świata a uczestnicy wydarzenia mieli okazję skosztować znanych dań serwowanych m.in. w krajach UE. Nie obyło się także bez rywalizacji kulinarnej, w której wystartowały Koła Gospodyń Wiejskich. Do wykonania był królik po francusku. W tej rywalizacji pierwsze miejsce przypadło KGW Czempisz-Zaleśna. Z kolei w konkursie o tytuł Masterchefowych LGD najlepszy czas "wykręciło" KGW Szczytniki. Na triumfatorów zmagań czekały nagrody pieniężne ufundowane przez Lokalną Grupę Działania oraz wójta gminy Sieroszewice.

 

To jednak nie koniec atrakcji, które czekały na odwiedzających imprezę. Na scenie pojawili się lokalni artyści, a Jan Kuroń uraczył zebranych pokazem kulinarnym. Zaś na najmłodszych czekała strefa animacji. Natomiast gwiazdą wieczoru był zespół Bayer Full.

 

(alf)

 Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również