iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Ostrów Wielkopolski

Słupki przy wjeździe na ostrowski Rynek

2020-07-06 11:07:00

Na ulicy Raszkowskiej, przy wjeździe na ostrowski Rynek, montowane są właśnie słupki przeszkodowe. Rozwiązanie takie wprowadzane jest ze względu na zastawianie płyty Rynku pojazdami do tego nieuprawnionymi oraz ruch samochodów, który powoduje niebezpieczne sytuacje dla znajdujących się tam pieszych.

– Chcemy ograniczyć ilość samochodów parkujących w tym miejscu. Z jednej strony poprawi to estetykę serca miasta, jakim jest Rynek, z drugiej wpłynie na bezpieczeństwo mieszkańców Ostrowa, którzy licznie korzystają z ogródków restauracyjnych lub po prostu spacerują tu całymi rodzinami – mówi wiceprezydent Mikołaj Kostka. 

Koszt inwestycji ukierunkowanej na bezpieczeństwo ostrowian to 65 tys. zł, które zaplanowane zostały w tegorocznym budżecie miejskim. Dwa słupki zamontowane zostaną na stałe, dwa kolejne – ruchome – opuszczać będą się do poziomu jezdni umożliwiając tym samym przejazd samochodów do tego upoważnionych.

Uruchomienie systemu zaplanowano na 1 sierpnia. Obecnie trwają prace nad nowym regulaminem porządkującym ruch pojazdów na ostrowskim Rynku.

- Planujemy udostępnienie płyty Rynku dla dostawców w godzinach od 6:00 do 11:00 i od 17:00 do 18:00. Poza tymi godzinami dostęp do Rynku ograniczony zostanie wyłącznie do mieszkańców i właścicieli znajdujących się tu posesji, jednak bez prawa parkowania na płycie. Oczywiście, wjechać na Rynek będą mogły także służby miejskie i publiczne – wylicza zastępca prezydent miasta.

Rozwiązanie takie stosowane jest w wielu polskich miastach i pomaga zadbać o bezpieczeństwo w miejskiej przestrzeni. Od 1 sierpnia uruchomione zostanie także w Ostrowie Wielkopolskim.

 

 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl