iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Ślubowania pierwszoklasistów w IV LO

Zdjęcie: powiat-ostrowski.pl
W IV Liceum Ogólnokształcącym im. F. Chopina w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się uroczystość ślubowania pierwszoklasistów. Zgodnie z tradycją był to jednocześnie ważny punkt obchodów Dnia Patrona.

Galę, której konferansjerami byli uczniowie klas III, Klaudia Kurkowiak i Jan Balcer, zainaugurowała dyrektor szkoły, Małgorzata Jędroch. Na uroczystość przybyli m.in. senator Ewa Matecka, starosta ostrowski Paweł Rajski, dyrektor Biura do praw Promocji i Relacji Społecznych w Starostwie Powiatowym Janusz Grzesiak, przedstawiciele Zarządu Towarzystwa im. F. Chopina Koło w Ostrowie Wielkopolskim Sylwia Jakubek i Andrzej Leraczyk, prezes Hospicjum św. Józefa, Alicja Tomczak-Kowalska, przewodnicząca Rady Rodziców Aleksandra Cybułka.

Właśnie przed tak szacownym gremium uczniowie najmłodszych klas złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły.  Zgodnie z coroczną tradycją podczas Dnia Patrona wręczane są także nagrody dla osób, które szczególnie przyczyniają się do rozwoju ostrowskiej „czwórki’’, są jej przyjaciółmi, działają na jej rzecz. Kapituła Tytularna z Janem Welsandtem na czele postanowiła tym razem uhonorować: Towarzystwo im. F. Chopina Koło w Ostrowie Wielkopolskim,  za owocną i wieloletnią współpracę na niwie krzewienia imienia Patrona Szkoły, Katarzynę Płókarz - nauczycielkę matematyki w tutejszej Szkole, osobę niezwykle rzetelną i pracowitą, Paulinę Fikus - zasłużoną absolwentkę IV LO, a od 1 września tego roku także nauczycielkę języka hiszpańskiego, Zbigniewa Hajduka – pracownika obsługi, fachowca i życzliwego człowieka. Ze specjalną muzyczną dedykacją dla laureatów wystąpiła Iga Luty z utworem „Aleją gwiazd”. Popisów artystycznych było tego przedpołudnia więcej, bowiem młodzież działająca w kole teatralnym wystawiła program będący nawiązaniem do biografii wirtuoza fortepianu.

To gest solidarności z osobami chorymi na nowotwory, jak również z tymi, którzy niosą im pomoc. Akcję w IV LO koordynuje prężnie działające Koło Wolontariatu pod opieką Agnieszki Dukowicz-Kujawy i Marzeny Bugaj.

Źródło: powiat-ostrowski.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI