iOstrowWlkp.pl reklamy
Z policji

Słono zapłacili za zbyt ciężką nogę

Wysoki mandat, punkty karne oraz zatrzymane prawa jazdy na okres trzech miesięcy - to konsekwencje, jakie ponieśli kierujący, którzy w weekend w obszarze zabudowanym jechali ponad 100 km/h. Funkcjonariusze apelują o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

W weekend, na terenie powiatu ostrowskiego funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość. Jednym z nich był 41-latek. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, kierujący BMW jechał 123 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem w wysokości 2 500 złotych oraz 15 punktami karnymi.

Kolejny kierujący, który stracił uprawnienia do kierowania pojazdami to 32-latek kierujący pojazdem marki Volvo. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h. 32-latek został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi, policjanci zatrzymali też prawo jazdy.

- Jak niebezpieczna może okazać się brawura za kierownicą policjanci przekonują się niemal codziennie, podczas obsługi zdarzeń drogowych. Bagatelizowanie przepisów związanych z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym, to rażąca nieodpowiedzialność kierowców, którzy swoim lekkomyślnym zachowaniem mogą doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego policjanci z drogówki wiele uwagi poświęcają właśnie na dyscyplinowanie kierowców, którzy nie stosują się do wspomnianych przepisów - przypominają mundurowi.

Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również