iOstrowWlkp.pl reklamy
Urząd Skarbowy

Skarbówka uruchamia infolinie dla seniorów

Specjalne infolinie dla emerytów i rencistów uruchomione zostaną w ramach akcji „Tydzień seniora w wielkopolskiej KAS", która przeprowadzona zostanie w dniach od 15 do 19 marca, we wszystkich urzędach skarbowych na terenie Wielkopolski. Poprzez konsultantów emeryci będą mogli uzyskać informacje związane z tegorocznym rozliczeniem PIT.

- Wszystkich emerytów, którzy mają pytania lub wątpliwości związane z tegorocznym PIT-em, zapraszamy do skorzystania ze specjalnych infolinii dla seniorów. Już w najbliższym tygodniu wielkopolskie urzędy skarbowe uruchomią numery telefonów dedykowane wszystkim osobom starszym, które chcą uzyskać informację na temat rozliczenia swojego PIT - czytamy w komunikacie Krajowej Administracji Skarbowej.

Informacje o wszystkich uruchomionych numerach w Wielkopolsce będzie można znaleźć  na stronie internetowej www.wielkopolska.kas.gov.pl.

 

Natomiast fiskus przypomina, że w tym roku wszyscy seniorzy, którym z rozliczenia podatku  za 2020 r. wynika nadpłata, nie zostaną już – tak jak do tej pory – rozliczeni przez ZUS. Zamiast PIT-40A takie osoby otrzymają w tym roku PIT-11A. W takiej sytuacji wyjścia są  dwa - zaniechanie jakichkolwiek kroków do 30 kwietnia, wtedy urząd skarbowy zaakceptuje zeznanie PIT-37 za 2020 r. automatycznie wygenerowane w usłudze Twój e-PIT albo złożyć samodzielnie zeznanie roczne (jeśli chcemy skorzystać z ulg i odliczeń lub przekazać 1% podatku innej organizacji niż wskazana w ubiegłych latach).

- 1% podatku będzie w tym roku automatycznie przekazany wcześniej wybranej organizacji. Jeśli jednak senior chciałby zmienić swój ubiegłoroczny wybór w przypadku, gdy otrzymał PIT-11A, będzie musiał wypełnić i wysłać do urzędu skarbowego zeznanie PIT-37. Natomiast w przypadku, gdy otrzymał w tym roku PIT-40A, podobnie jak w ubiegłych latach, może skorzystać z formularza PIT-OP lub złożyć deklarację PIT-37 - informuje KAS.


Tagi: skarbówka, kas
Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również