iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama SMOK AUDIO
Aglomeracja

Setki tysięcy na środki do dezynfekcji

2021-05-11 15:05:00

17. placówek oświatowych zlokalizowanych na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej otrzymało wsparcie finansowe na zakup środków i urządzeń do dezynfekcji rąk oraz powierzchni.

Dofinansowaniem objęto 9 szkół z terenu Kalisza, dwie z powiatu kaliskiego (Lisków i Opatówek) oraz 6 z powiatu ostrowskiego. W sumie na realizację tegoż zadania Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska wysupłało ponad 700 tys. zł.

 

Zakupów środków i urządzeń do dezynfekcji rąk oraz powierzchni dokonano w ramach projektu z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego pn. „Zawodowa młodzie. Zaś ich zakup był możliwy dzięki poczynionym oszczędnościom wynikającym ze "Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla rozwoju Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej".

- Cieszę się, że oszczędności, które powstały zostały dobrze zagospodarowane i będą wykorzystywane na potrzeby placówek edukacyjnych z terenu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Posłużą rozwojowi Południowej Wielkopolski. To przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo i zdrowie uczniów – mówił Krzysztof Grabowski, wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Dla kaliskich placówek oświatowych zakupiono m.in. 9 terminali do pomiaru temperatury i wykrywania maseczki, 60 mobilnych stacji wolno stojących do dezynfekcji rąk z 4 dozownikami każdy czy 1116 sztuk 5-litrowych płynów do dezynfekcji rąk do mobilnych stacji. Miasto Kalisz na ten cel otrzymało od Aglomeracji środki finansowe w wysokości 336 tys. zł. Zaś wkład własny miasta to niespełna 50 tys. zł. 

- Stawiamy na rozwój szkolnictwa, w tym zawodowego oraz na bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli. W momencie, gdy pojawiły się oszczędności, zależało nam, by poszczególne placówki wesprzeć w walce z koronawirusem i ułatwić uczniom bezpieczny powrót do szkoły – zwraca uwagę Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

A jak kształtowało się wsparcie dla pozostałych jednostek samorządu terytorialnego? Powiat kaliski otrzymał w ramach WRPO 69 tys. zł (plus ponad 9 tys. zł wkładu własnego), a powiat ostrowski 215 tys. zł (plus ponad 29 tys. zł wkład samorządu powiatu).

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Familijna - codziennie świeże pieczywo, o każdej porze dnia!
Bank Spółdzielczy w Jarocinie - Oddział w Ostrowie Wielkopolskim

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl