iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Serial komunalny na YouTube

Miejska spółka kapitałowa Centrum Rozwoju Komunalnego S.A. z Ostrowa Wielkopolskiego, wzmogła swą aktywność promocyjną.

Dowodem na to mają być wydane "na świat" m.in. dwa odcinki "Wiadomości Komunalnych", które w ramach projektu CRK TV, można zobaczyć na kanale YouTube. Co nie umknęło uwadze radnego miejskiego Jakuba Paducha. Ten zagaił rządzących Ostrowem choćby o koszt produkcji poszczególnych materiałów wydawanych w ramach CRK TV, podmiot który je kręci oraz kasę jaką za ich wykonanie inkasuje. Interesowała go także wysokość wynagrodzenie prowadzącej programy CRK TV i koszt wydawania "Informatora Miejskiego" w 2020 r.

 

Z odpowiedzi nadesłanej z Centrum Rozwoju Komunalnego dowiedział się, że nowoczesne internetowe kanały komunikacji odgrywają coraz większą rolę w relacjach pomiędzy komunalką a mieszkańcami.  

- Staramy się to robić korzystając z nowoczesnych metod komunikacji. Zależy nam na sprawnym przepływie informacji i kształtowaniu dobrego wizerunku zarówno ostrowskiej gospodarki komunalnej, jak i całego miasta. W tym celu od podstaw zbudowaliśmy i uruchomiliśmy portal ostrowskiej gospodarki komunalnej. (...) Równocześnie sukcesywnie rozwijamy social media, wspierające działalność portalu. (...) Jednym z elementów naszych  social mediów jest również założenie i rozwijanie własnego kanału YouTube - wyjaśnia Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego S.A. w Ostrowie Wielkopolskiego.

 

 

Przygotowywanie materiałów telewizyjnych powierzono jednak firmie zewnętrznej LuxPR Public Relations Sp. z o.o. I wprawdzie szef CRK rozumie misję społeczną i uprawnienia kontrolne samorządowców, to jednak odpowiedzi na większość zadanych przez radnego Paducha pytań nie udzielił, zasłaniając się tajemnicą prawnie chronioną.

- Obszar działalności objęty zapytaniem dotyczy informacji lub materiałów, które zostały uznane przez kontrahenta Spółki za prawnie chronione, a tym samym  Centrum Rozwoju Komunalnego S.A. zobowiązane jest uwzględniać ten fakt przy realizowaniu żądania radnego - zwraca uwagę Bartosz Ziółkowski. 

 

Za to wiadomo, że łączny koszt publikacji "Informatora Miejskiego" w 2020 r. wyniósł ponad 108 tys. zł, z czego 55 tys. zł wydano na sam jego druk.

(alf)


Tagi: ostrów, crkTworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI