iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Raszków

Seniorzy zgłębili historię wojny z bolszewikami

2020-10-22 09:10:00

Grupa 50 seniorów wzięła udział w studyjnym wyjeździe do miejsc związanych z bitwą warszawską i wojną polsko-bolszewicką. Było to podsumowanie dotychczasowych działań w ramach projektu "Bitwa warszawska - nasze wspólne zwycięstwo".

Pierwszego dnia grupa 50 seniorów odwiedziła "Park Kulturowy Ossów - Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku", gdzie obejrzała film dokumentalny "Zwycięstwo 1920", przybliżający przebieg i tło historyczne bitwy warszawskiej. Następnie wraz z przewodnikiem uczestnicy wyjazdu odwiedzili miejsca związane z bitwą by wreszcie wziąć udział w żywej lekcji historii z rekonstruktorem, który zaprezentował mundury, broń i inne eksponaty, jakie były używane w czasie wojny polsko-bolszewickiej.
 
Kolejnego dnia grupa odwiedziła Muzeum Wojska w Białymstoku oraz wzięła udział w spacerze historycznym "Szlakiem wojny polsko-bolszewickiej". Podczas spaceru uczestnicy wyjazdu zobaczyli miejsca związane z sukcesem militarnym polskich żołnierzy związanym z bitwą o Białystok rozegraną 22 sierpnia 1920 r.
 
 
Projekt zorganizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Reklama SMOK AUDIO


Autopromocja - Zamów reklamę w lokalnej Gazecie Internetowej

iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl