iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Seniorki wydziergały 50 czapek i szalików dla bezdomnych

Do Schroniska Bezdomnych Mężczyzn im. Świętego Brata Alberta w Ostrowie Wielkopolskim trafiło ponad 300 czapek, rękawiczek oraz szalików zebranych podczas zbiórki odzieży dla osób bezdomnych.

- Ostrów to miasto ludzi o dużych sercach i żadna ze zbiórek dla potrzebujących nie pozostaje bez echa. Każda, tak piękna akcja udowadnia, że dobro jest wśród nas. To miłe, że ostrowianie dostrzegają w tym trudnym czasie bezdomnych i ich potrzeby. Dziękuję za każdą podarowaną czapkę i każdy centymetr przekazanej włóczki – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Spory wkład do akcji wniosły seniorki z Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, które z przekazanej im włóczki wydziergały pół setki czapek i szalików.

 

- Grudzień to miesiąc cudów. Tyle dobra udaje się zrobić dzięki otwartym sercom wszystkich ludzi. Akcja robienia czapek przez seniorów przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Słuchaczki Ostrowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zrobiły ponad 50 czapek i szalików dla potrzebujących i jeszcze kilka dla dzieci z zaprzyjaźnionej szkoły. Po materiale w Teleexpressie włóczka płynęła z całej Polski. Wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję - w tym naszym kochanym seniorkom, które pracowały jak mróweczki - z całego serca dziękuję – mówi Karolina Krawczyk, kierownik Biura ds. Organizacji Pozarządowych i Polityki Senioralnej.

 

W akcję włączyła się także Grupa Kapitałowa Centrum Rozwoju Komunalnego oraz Fundacja Ostrowski Teatr Piosenki.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

MOBILNY ŻURAW OSTRÓW WIELKOPOLSKI