iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK
Reklama - STOLARSTWO KAMIL SUCHORZEWSKI

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Sportowe wydarzenia z powiatu ostrowskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.

Ważne sprawy

Senator walczy z patostreamingiem

2019-07-18 09:17:29

Zdjęcie: Facebook
Kilka tygodni temu został zainaugurowany Ogólnopolski Program ds. Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Świecie Wirtualnym. W jego działalność zaangażował się ostrowski parlamentarzysta - Łukasz Mikołajczyk.

W ramach tego projektu zaplanowane są spotkania edukacyjne w całej Polsce dotyczące walki z patostreamingiem oraz koordynacją działań instytucji państwowych oraz organizacji pozarządowych. Podczas wakacji, dzieci mając zdecydowanie więcej czasu wolnego, spędzają go w dużej mierze przeglądając strony w Internecie. Właśnie tam, coraz częściej mamy do czynienia ze zjawiskiem patostreamingu, na które szczególnie podatne są dzieci i młodzież. - Jako przewodniczący Senackiego Zespołu Bezpieczeństwa Dzieci i Młodzieży w Świecie Wirtualnym angażuję się z wielką przyjemnością we wszystkie projekty, które są związane z bezpieczeństwem najmłodszych - tłumaczy senator Łukasz Mikołajczyk. - Podczas ostatniego spotkani zespołu rozmawialiśmy o zjawisku patostreamingu. Obecny na posiedzeniu był minister Adam Andruszkiewicz, który zajmuje się tym zjawiskiem. Skala problemu jest z roku na rok coraz większa. Uważam, że pilnie trzeba walczyć z patostremingiem w sieci. Wspólnie z ministerstwem cyfryzacji podjęliśmy stosowne działania w tym temacie. Najważniejsza jest profilaktyka i edukacja - mówi Ł. Mikołajczyk.

 

Patostream* – transmisja internetowa na żywo, prowadzona w serwisach internetowych udostępniających wideo strumieniowe (np. w serwisie YouTube), w trakcie której prezentowane są liczne zachowania powszechnie uznawane za będące dewiacjami społecznymi, w tym zwłaszcza takie jak: libacje alkoholowe, przemoc domowa lub wulgaryzmy. Kolejne czynności są wykonywane w zamian za wpłaty pieniężne dokonywane przez widzów.
W Polsce zjawisko ich powstawania znacznie wzrosło w latach 2017–2018. 
Badacze twierdzą, że skutki patostreamu u widzów mogą w dłuższej perspektywie polegać na: przyswojeniu sobie przez obserwatora nieznanych dotąd zachowań, osłabieniu hamulców powstrzymujących przed agresją,
przejęciu emocji i motywacji obserwowanego patostreamera.
 
*źródło: wikipedia.pl
 

 

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama w Gazecie Internetowej

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Zapytaj prawnika

Reklama SMOK AUDIOiOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl