iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wielkopolski

Ścieżka potrzebna, tak jak kasa na nią

Zdjęcie: Archiwum
Ostrowski radny Kasper Smektała widzi potrzebę wybudowania ścieżki rowerowej na terenie ośrodka Piaski – Szczygliczka, na odcinku od ul. Nadbrzeżnej na wale odgradzającym, co w znaczny sposób miałoby poprawić bezpieczeństwo odpoczywających tam mieszkańców Ostrowa Wlkp.

- W słoneczne dni po chodniku wzdłuż zbiornika spacerują mieszkańcy, jak i korzystają rowerzyści oraz rolkarze. Jest bardzo tłoczno i niebezpiecznie szczególnie dla małych dzieci. Dla poprawy bezpieczeństwa i komfortu wypoczywania na łonie natury, spacerowania oraz jazdy na rowerze, niezbędne jest wybudowanie ścieżki rowerowej w omawianym miejscu - wskazuje rajca. 

 

Zwraca także uwagę na jeszcze jeden aspekt. - W tym czasie, kiedy mamy szalejącą pandemię, ludzie zmagają się z problemami emocjonalnymi, ogromnym stresem, troską o swoją przyszłość, pracę, dzieci. Nie ma lepszego odpoczynku psychicznego niż rekreacyjny spacer, bieganie, jazda na rowerze, rolkach - przekonuje Kasper Smektała, radny miasta Ostrowa Wlkp. 

 

Wprawdzie Miejski Zarząd Dróg w Ostrowie Wlkp. przychylił się do realizacji takiego zadania, nie mniej jednak, póki co, musi ono poczekać na ujęcie go w kolejnym z budżetów miasta.

(alf)


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również