Samorząd

Samorządowcy z powiatu ostrowskiego odznaczeni przez ministra spraw wewnętrznych

Samorządowcy z powiatu ostrowskiego odznaczeni przez ministra spraw wewnętrznych

27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego, aby upamiętnić pierwsze wolne wybory samorządowe w Polsce w 1990 roku. Z tej okazji 21 wielkopolskich samorządowców otrzymało Odznaki Honorowe „Za zasługi dla samorządu terytorialnego”. Aktu dekoracji dokonali I wicewojewoda Karolina Fabiś-Szulc i II wicewojewoda Jarosław Maciejewski.

Odznaka Honorowa „Za zasługi dla samorządu terytorialnego”, ustanowiona w czerwcu 2015 r., jest wyróżnieniem nadawanym za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego. Została ustanowiona rozporządzeniem Rady Ministrów w jubileuszowym roku 25-lecia odrodzenia samorządu terytorialnego w Polsce. Odznaka stanowi wyraz uznania pracy samorządowców na rzecz wspólnoty lokalnej, jej rozwoju oraz krzewienia idei i wzmacniania struktur samorządowych. Przyznawana jest jako zaszczytne honorowe wyróżnienie za szczególne zasługi na rzecz samorządu terytorialnego.

- Jako wojewoda, ale także jako Wielkopolanka, chcę podkreślić znaczenie wzajemnego wspierania się administracji rządowej i samorządowej. Działając razem - z wzajemnym szacunkiem i poczuciem odpowiedzialności - skutecznie odpowiadamy na kolejne wyzwania i budujemy państwo bliskie obywatelom - mówiła I wicewojewoda Karolina Fabiś-Szulc podczas uroczystości. - Warto w tym dniu przypomnieć, że samorząd nie zamyka się w strukturach ani w statystykach. Tworzą go ludzie: urzędnicy, radni, sołtysi, społecznicy, przedsiębiorcy i wszyscy, zaangażowani w sprawy publiczne. Państwa doświadczenie, profesjonalizm i oddanie kształtują nowoczesne i przyjazne miejsca do życia, nadają sens przemianom i są fundamentem sukcesu Wielkopolski.

W uznaniu zasług dla samorządu terytorialnego Odznaką honorową „Za zasługi dla samorządu terytorialnego” decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Tomasza Siemoniaka odznaczeni zostali:

Paweł Adam działalność samorządową rozpoczął w 2013 roku, od 2018 roku jest burmistrzem Miasta i Gminy Buk.

Mariusz Marek Chojnacki, w latach 2010-2014 był wicedyrektorem Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, natomiast od 2014 roku jest wójtem gminy Ceków-Kolonia.

Zenon Władysław Gałka, w latach 2006-2014 wiceprzewodniczący Rady Powiatu Szamotulskiego, od roku 2014 jest wójtem gminy Kaźmierz.

Roman Edward Gęziak, od 48 lat związany jest z samorządem gminy Krzymów, od 1998 roku pełni funkcję zastępcy wójta gminy.

Sławomir Jan Górny, wicestarosta grodziski, aktywnie działając na rzecz rozwoju lokalnej społeczności i współpracy samorządów. Jako przewodniczący Komisji ds. Powiatów Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski wspiera inicjatywy społeczne realizowane w regionie.

Stanisław Grelak, w latach 1998-2006 pełnił funkcję burmistrza Dąbia. Obecnie, jako prezes Zarządu Zakładu Usług Wodnych w Koninie, realizuje przedsięwzięcia infrastrukturalne na rzecz samorządów subregionu konińskiego.

Jerzy Marek Kacprowicz urzędnik samorządowy w Urzędzie Gminy Rzgów, od wielu lat działa na rzecz społeczności gminy jako pracownik samorządowy, druh OSP oraz społecznik. Dzięki jego zaangażowaniu zrealizowano liczne inwestycje infrastrukturalne, które znacząco poprawiły warunki życia mieszkańców.

Władysław Kocaj, wicestarosta koniński, samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem, był m.in. przewodniczącym Rady Miasta i Gminy Ślesin, radnym Powiatu Konińskiego, a od 2014 jest wicestarostą konińskim, inicjator wielu akcji społecznych, otwarty na potrzeby mieszkańców powiatu konińskiego.

Andrzej Kazimierz Kornaszewski, jest urzędnikiem samorządowym z 30-letnim stażem, obecnie pełni funkcję przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim.

Wojciech Jerzy Kręglewski, jest radnym Rady Miejskiej w Poznaniu, działalność samorządową prowadzi z pasją od 1990 roku, obecnie jest wiceprzewodniczącym Komisji Polityki Mieszkaniowej oraz wiceprzewodniczącym Komisji Rewizyjnej w Radzie Miasta Poznania.

Prof. Ireneusz Kubiaczyk związany z samorządem od 1997 roku. W latach 1998-2004 pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miejskiej w Środzie Wlkp. W latach 1998-2014 i następnie od 2018 jest radnym Rady Miejskiej. W kadencji 2014-2018 był radnym Rady Powiatu Średzkiego.

Stanisław Piechota, od 2010 roku pełni funkcję wójta gminy Miedzichowo, wcześniej związany był również z oświatą oraz działalnością samorządową jako radny gminy. Angażuje się także w prace Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski, wspierając rozwiązania istotne dla małych gmin wiejskich.

Maksymilian Ptak, w latach 2010-2018 był radnym Powiatu Ostrzeszowskiego, od 2014 roku członkiem Zarządu Powiatu. Od 2018 roku pełni funkcję burmistrza Grabowa nad Prosną.

Paweł Józef Rajski od 2010 roku piastuje stanowisko starosty Powiatu Ostrowskiego. Samorządowiec z wieloletnim doświadczeniem, człowiek otwarty na potrzeby innych, znany z bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami. Był współzałożycielem i prezesem Stowarzyszenia "Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski"

Grzegorz Skowroński - wójt gminy Wilczyn od 2010 roku, angażuje się w rozwój lokalnej społeczności oraz działalność społeczną i samorządową.

Adam Marek Sperzyński, starosta rawicki od 2015 roku, jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Południowo-Zachodniej Wielkopolski - Samorząd dla Zrównoważonego Rozwoju, jest jednym z głównych inicjatorów budowy trasy rowerowej wzdłuż drogi S5 oraz przebudowy Szpitala Powiatowego w Rawiczu.

Marian Stachowiak były radny Rady Miejskiej w Miłosławiu, zaangażowany w działania na rzecz społeczności lokalnej, pełnił funkcję przewodniczącego Związków Zawodowych przy Orzechowskich Zakładach Przemysłu Sklejek w Orzechowie oraz prezesa Klubu Sportowego Sparta Sklejka Orzechowo.

Paweł Szczepankiewicz od 2006 roku pełni funkcję wójta gminy Wierzbinek, skutecznie działając na rzecz rozwoju lokalnego oraz pozyskiwania środków zewnętrznych dla gminy. Aktywnie uczestniczy także w pracach Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski, wspierając rozwój samorządu w regionie.

Marian Szkudlarek pełni funkcję burmistrza Swarzędza, angażując się w rozwój lokalny oraz działalność organizacji samorządowych w Wielkopolsce. Jako członek zarządu Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski wspiera współpracę samorządów i inicjatywy służące rozwojowi regionu.

Monika Szymanowska pełni funkcję zastępcy burmistrza miasta Dąbie oraz dyrektora ds. Administracyjnych Urzędu Miejskiego w Dąbiu. Ceniona za profesjonalizm i zaangażowanie. Aktywnie uczestniczy w realizacji inwestycji społecznych i infrastrukturalnych, przyczyniając się do rozwoju gminy.

Andrzej Zbigniew Wilkoński - samorządowiec z 43-letnim stażem pracy, w latach 2006-2013 oraz od 2018 piastuje funkcję starosty nowotomyskiego. Ceniony za umiejętności organizacyjne i dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu.





Z regionu


Czytaj również