iOstrowWlkp.pl reklamy
Raszków

Samorząd wspiera kolarski talent

Zdjęcie: raszkow.pl
Tobiasza Pawlaka, pochodzącego z Raszkowa zawodowego kolarza, po raz kolejny nie zawiedli raszkowscy samorządowcy i wyposażyli jego rower w wartościowy mechanizm.
Popularna "kolarzówka" Tobiasza Pawlaka z Raszkowa, na co dzień cyklisty zawodowej grupy kolarskiej Mazowsze Serce Polski, dzięki wsparciu samorządowców z Raszkowa została wyposażona w  mechanizm do pomiaru mocy Dura-ace. Urządzenie zamontowane w korbie kontroluje i pokazuje moc nacisku stopy podczas jazdy (mierzone w Watach), dzięki czemu, poprzez bardzo precyzyjny trening Tobiasz może lepiej przygotować się do startów. Wspólne spotkanie zawodnika mazowieckiej grupy z burmistrzem Jackiem Bartczakiem było okazją do przekazania zakupionego dla kolarza sprzętu.
 
 
 
Raszkowianin, Tobiasz Pawlak kontynuuje rodzinne tradycje kolarskie. Tą dyscypliną sportu pasjonował się już jego dziadek – Czesław Pawlak, który miłość do kolarstwa zaszczepił wśród swoich trzech synów. Tata Tobiasza oraz jego wujowie trenowali kolarstwo przez wiele lat. Dyrektorem sportowym grupy, w której obecnie trenuje Tobiasz jest jego ojciec – Wojciech Pawlak - uczestnik Olimpiady w Seulu i Barcelonie.
 
 
 
Największe sukcesy Tobiasza Pawlaka:
 
  • 2013 r. (junior): Vice-mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas (szosa), drużynowy Mistrz Polski w kolarstwie torowym
  • 2015 r. - Mistrz Polski w kolarskim kryterium U23
  • 2016 r. - Młodzieżowe mistrzostwo Polski w drużynie (tor oraz szosa), 3 miejsce w Omnium (wielobój, tor)
  • 2017 r. - 3 miejsce w Mistrzostwach Polski U23 (szosa), Mistrz Polski w drużynie (tor - U23 oraz elita, a także szosa)
  • 2018 r. - głównie wyścigi szosowe m.in. 4 oraz 5 miejsce na wyścigach UCI
  • 2019 r. - 3 miejsce na wyścigu GP dolina Baryczy (UCI 1.2)
  • 2020 r. - 3 i 4 miejsce na etapach Tour of Bułgaria (2.2 UCI)
 

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również