iOstrowWlkp.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iOstrowWlkp.pl

Reklama - EUROWARSZTAT TOMIK

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu ostrowskiego.


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu ostrowskiego.


Reklama SMOK AUDIO
Z powiatu

Sala zabaw dla maluchów i gabinet dla dyrektora

2021-02-09 15:02:00

Kilka lat temu w ponad 100-letnim budynku w Sobótce, w którym mieści się przedszkole publiczne, przeprowadzono prace modernizacyjne i wymieniono na nim m.in. dach oraz dokonano remontu wnętrz.

Pomimo to niestety, obiekt nie spełniał norm bezpieczeństwa związanych z przepisami przeciwpożarowymi. Głównie chodziło o klatkę schodową, do której straż pożarna miała największe zastrzeżenia.

Dlatego też władze gminy Ostrów Wielkopolskim podjęły decyzję o rozbudowie przedszkola, która ma wyeliminować wszelkie „niedogodności“ i zapewnić najmłodszym mieszkańcom gminy bezpieczeństwo. Właśnie trwają prace wykończeniowe. Szlifowanie ścian, montaż płytek w łazienkach, montaż sufitów akustycznych i armatury elektrycznej. W sumie zadanie pochłonie niemal milion złotych i finansowane jest w całości z budżetu gminy.

 

- W przedszkolu w Sobótce są dwa oddziały. Jedna sala znajduje się  na parterze, druga na piętrze. Każdego dnia trzeba więc korzystać ze schodów, stąd decyzja o budowie zupełnie nowej sali. Po zakończeniu inwestycji będą dwie sale na parterze, obok siebie - tłumaczy zastępca wójta gminy Ostrów Wlkp., Antoni Hadryś.

 

Dzięki modernizacji w nowym budynku znajdzie się nowoczesna i przestronna sala zabaw wraz z toaletą, szatnią i małym magazynem. Dodatkowo powstanie m.in. gabinet dyrektora, intendenta, wózkownia oraz wiatrołap. Nowa część liczyć będzie prawie 175 m2.
Bank Spółdzielczy w Jarocinie - Oddział w Ostrowie Wielkopolskim

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


Informacje na temat edukacji w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Ostrowie Wielkopolskim i okolicy.iOstrowWlkp.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - iostrowwlkp.pl