Ważne sprawy

Sąd zarządził wykonanie kary roku pozbawiania wolności wobec byłego wiceprezydenta Ostrowa

Sąd zarządził wykonanie kary roku pozbawiania wolności wobec byłego wiceprezydenta Ostrowa

19 maja Sąd Okręgowy w Kaliszu III Wydział Karny z urzędu zarządził wykonanie zawieszonej na okres dwóch lat próby, kary jednego roku pozbawiania wolności wobec 44-letniego byłego samorządowca.

- W toku posiedzenia, z udziałem Prokuratora, Sąd ocenił, iż w okresie próby mężczyzna nie stosował się do orzeczonego wyrokiem Sądu Okręgowego w Kaliszu  z dnia 22 maja 2024 r. sygn. III K 19/20, utrzymanej w mocy wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Łodzi w dniu 7 listopada 2025 roku. sygn. akt III AKa 100/25 zakazu zajmowania stanowisk związanych z gospodarowaniem mieniem państwowym i samorządowym, a także zajmowania stanowisk w spółkach prawa handlowego, w których Skarb Państwa lub jednostka samorządu terytorialnego posiadają pośrednio lub bezpośrednio przez inne podmioty, co najmniej 10% akcji lub udziałów na okres 2 lat - wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Od powyższego nieprawomocnego rozstrzygnięcia przysługuje zażalenie do Sądu Apelacyjnego w Łodzi.


Źródło: Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wlkp.



Z regionu


Czytaj również

iOstrowWlkp.pl reklamy
WALBET

iOstrowWlkp.pl reklamy