iOstrowWlkp.pl reklamy
Ważne sprawy

Są potrzebujący, brakuje chętnych do pomocy

2021-12-08 08:06:04
Mimo wyjątkowo trudnego roku wolontariusze Szlachetnej Paczki po raz kolejny dotarli do tysięcy potrzebujących rodzin, dla których hasło: „Nie mam się w co ubrać” – to smutna prawda. W Wielkopolsce brakuje jednak darczyńców, dlatego aż 105 rodzin może nie otrzymać wsparcia. Darczyńcą może zostać każdy.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki dotarli do tysięcy osób i rodzin z całej Polski: do opuszczonych, samotnych, dotkniętych nagłą tragedią. Ponad 15 tys. rodzin w skali całego kraju otrzyma pomoc. W województwie wielkopolskim wciąż jednak są tacy, którzy w tym roku mogą zostać bez wsparcia.    

 

Nikt nie powinien zostać sam. Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i wybierz rodzinę z okolicy, której chcesz pomóc, to już ostatni moment!  

 

W tym trudnym, obciążonym pandemią i społecznymi problemami roku, potrzebujących jest więcej. Do tysięcy z nich dotarli wolontariusze Szlachetnej Paczki, ale wsparcie nie będzie możliwe bez darczyńców. A tych brakuje. Pomóc może każdy! To ostatni moment, bo do Weekendu Cudów – czasu, kiedy paczki docierają do potrzebujących – zostało zaledwie kilka dni!  

– Wolontariusze Szlachetnej Paczki jeszcze w zeszłym tygodniu docierali do rodzin. Wiemy, że biedy i problemów, z którymi mierzą się potrzebujący, jest w tym roku więcej. Wciąż napływają do nas nowe historie – nie chcemy nikogo pozostawić bez wsparcia – apelują organizatorzy Szlachetnej Paczki.

Teraz liczy się każdy dzień i każda godzina. Razem możemy sprawić, by już w nadchodzącą sobotę i niedzielę, czyli w tzw. Weekend Cudów wszystkie rodziny ze Szlachetnej Paczki otrzymały pomoc. Dzięki Tobie ten czas może być pełen radości, wzruszeń i cudów – dla wszystkich.  

 

Wciąż ponad 100 rodzin z naszego województwa czeka na swoich darczyńców.

 

Boisz się, że zostało za mało czasu i nie zdążysz przygotować Szlachetnej Paczki? Nie jest za późno! Najważniejsze, żeby wszystkie potrzebujące rodziny znalazły swoich darczyńców, żeby poczuły się ważne, zauważone, a dostarczona, mądra pomoc dała im poczucie oddechu w tych trudnych czasach. 

W większości Szlachetnych Paczek są produkty pierwszej potrzeby, które można kupić w pobliskim sklepie i dostarczyć w Weekend Cudów. Pozostałe rzeczy, te bardziej specjalistyczne lub wielkogabarytowe, można dostarczyć też w późniejszym terminie, umawiając się z wolontariuszem wybranej rodziny. Pomoc nadal ma szansę dotrzeć do potrzebujących przed świętami. W skoordynowaniu Paczek pomogą też wolontariusze Szlachetnej Paczki, darczyńcy zawsze mogą liczyć na ich rady, podpowiedzi. Dodatkowo na stronach Paczki znajdziesz szereg podpowiedzi, jak w krótkim czasie przygotować pomoc. Czytaj również

POLUB NAS NA FACEBOOK