- Warianty po stronie zachodniej, czyli w Szczurach, Górznie, Biniewie i Górzenku przecinają obecną zabudowę i będą powodowały sporo wyburzeń. Natomiast wariant wschodni, naszym zdaniem, jest wariantem dużo lepszym. Przede wszystkim dlatego, że praktycznie nie powoduje żadnych konfliktów z istniejąca zabudową, a poza tym jeden wielki plus. Zakłada bowiem, że na terenie Gminy Ostrów Wielkopolski, w okolicach miejscowości Sobótka, znajdzie się węzeł drogowy który będzie nam umożliwiał wjechanie lub zjechanie z nowej drogi ekspresowej. Dwa pozostałe warianty tego nie przewidują – podkreśla przewodniczący Rady Gminy Ostrów Wielkopolski, Piotr Śniegowski.
Dlatego też, podczas konsultacji z udziałem mieszkańców gminy Ostrów Wielkopolski i Raszków, które odbyły się w 2019r., opowiedziano się za wschodnim wariantem nowej drogi. Teraz z kolei, jednogłośnie poparli go również gminni radni Ostrowa Wlkp.
- Uważamy, że najkorzystniejszy jest wariant nr 1 biegnący po wschodniej stronie istniejącej drogi DK11. Wariant ten w najmniejszym stopniu ingeruje w istniejącą zabudowę mieszkalną i w odróżnieniu od dwóch pozostałych wariantów, nie prowadzi do podziału miejscowości Szczury, Biniew i Górzenko. Ponadto wariant ten zapewnia najkorzystniejsze skomunikowanie przyległych miejscowości z drogą S11 za pośrednictwem projektowanego węzła w miejscowości Sobótka - czytamy w przyjętym przez rajców oświadczeniu.
Wkrótce rozpocznie się etap szczegółowych uzgodnień GDDKiA z zainteresowanymi samorządami. Na tym etapie można będzie jeszcze wnieść dodatkowe uwagi i sugestie. Ostateczna decyzja o przebiegu drogi należeć będzie jednak do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Poprzednia
Następna