iOstrowWlkp.pl reklamy
Ostrów Wlkp.

Rzucił się złodziejom na maskę

2021-09-17 12:09:00
Rabusie okradli 74-latka, który chwilę wcześniej wyszedł z banku z pokaźną gotówką. Mężczyzna nie zamierzał jednak odpuścić złodziejom.

Do zuchwałej kradzieży doszło na Rondzie Bankowym w Ostrowie Wlkp. 

 

- Mężczyzna zaparkował swój pojazd w rejonie banku i poszedł do banku wypłacić znaczną ilość gotówki (kilkadziesiąt tysięcy złotych - przyp. red.). Mężczyzna schował pieniądze do plecaka i poszedł do swojego pojazdu. W momencie kiedy do niego wsiadał podjechał inny samochód marki skoda octavia, którym najprawdopodobniej podróżowało trzech mężczyzn, którzy ukradli plecak z pojazdu pokrzywdzonego - wyjaśnia mł. asp. Małgorzata Michaś, rzecznik prasowy KPP w Ostrowie Wlkp.

 

Wówczas 74-latek wybiegł ze swojego auta i rzucił się na maskę skody octavi, próbując w ten sposób zatrzymać przestępców. Złodzieje najprawdopodobniej zaskoczeni przebiegiem zdarzenia wyrzucili z auta plecak, zostawiając sobie wyciągniętą z niego saszetkę, w której jak się później okazało były dokumenty oraz kasa w wysokości 600 zł, bo wspomniane kilkadziesiąt tysięcy złotych zostało w plecaku i odjechali. Wprawdzie cała sytuacja wyglądała dość groźnie, jednak 74-latkowi nic się nie stało.  

 

Teraz okoliczności kradzieży bada ostrowska policja. 

 

- Mamy już zabezpieczony pierwszy monitoring z tego zdarzenia. Szukamy kolejnych nagrań, które mogły zarejestrować sprawców. Mamy też już ustalone numery rejestracyjne pojazdu, jak i świadków tego zdarzenia. Teraz robimy wszystko by zidentyfikować sprawców i ich zatrzymać - zapewnia mł. asp. Małgorzata Michaś. 

 

Funkcjonariusze apelują do osób, które mogą posiadać cenne w tej sprawie informacje, by zgłosiły się na komendę.

(alf)Czytaj również

AGRO MINERAL PRODUKT
ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA OSTRÓW WLKP.
POLUB NAS NA FACEBOOK