Cech Rzemiosł Różnych w Ostrowie Wielkopolskim jest organizacją, która na zasadach dobrowolności zrzesza rzemieślników, mikro, małych i średnich przedsiębiorców z powiatu ostrowskiego.
Rzemiosło łączy wielowiekową tradycję z najnowocześniejszymi technologiami. Z sukcesami konkuruje na międzynarodowych rynkach. Poza tym oferuje indywidualne podejście i niepowtarzalny produkt. Rzemiosło to największy pracodawca i nauczyciel zawodu!
Organizacja wspiera swoich członków w prowadzeniu działalności gospodarczej poprzez doradztwo i pomoc z zakresu prawa podatkowego, ubezpieczeń społecznych, prawa pracy, rozwoju prowadzonej działalności. Nadrzędnym jednak celem Cechu Rzemiosł Różnych w Ostrowie Wielkopolskim jest jednak promowanie nauki zawodu w rzemiośle na poziomie szkoły branżowej I stopnia wśród młodzieży kończącej szkołę podstawową.
Nauka zawodu trwa 36 miesięcy i może ją rozpocząć osoba, która ukończyła szkołę podstawową, jest w wieku pomiędzy 15 a 18 rokiem życia oraz posiada zaświadczenie od lekarza medycyny pracy stwierdzające, że praca w wybranym zawodzie nie zagraża jej zdrowiu.
Cech przez cały okres nauki wspiera uczniów zawodu i ich mistrzów szkolących:
udostępnia fachową literaturę zawodową i dydaktyczną,
gromadzi dokumentację związaną z przebiegiem nauki,
organizuje kursy dokształcające,
wspiera uczestnictwo uczniów w konkursach
i turniejach zawodowych,
promuje szkolnictwo zawodowe,
uczestniczy w targach pracy.
ABSOLWENCIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ!
Chcesz wybrać dobry zawód na przyszłość i odbyć praktyczną naukę zawodu u rzemieślnika, za którą otrzymasz co miesiąc wynagrodzenie, w zawodzie poszukiwanym na terenie naszego miasta, Polski oraz w innych krajach.
Nauka w rzemiośle nie zamyka drogi do Twojej dalszej edukacji.
Nauka i egzaminy
Nauka kończy się tytułem czeladnika w danym zawodzie. Pracownik otrzymuje wynagrodzenie za pracę, urlop wypoczynkowy oraz wszystkie przywileje pracownicze.
Zdobyte świadectwo czeladnicze i dyplomy mistrzowskie wydane przez Izby Rzemieślnicze są honorowane we wszystkich krajach Unii Europejskiej.
Każdy zdający otrzymuje suplement (EUROPASS) do świadectwa czeladniczego i dyplomu mistrzowskiego w języku polskim i angielskim.
Lista atrakcyjnych zawodów, w których prowadzona jest nauka u pracodawców – rzemieślników:
blacharz samochodowy
cukiernik
dekarz
elektromechanik
elektromechanik pojazdów samochodowych
elektryk
fotograf
fryzjer
krawiec
kucharz
lakiernik samochodowy
mechanik pojazdów samochodowych
monter sieci i instalcji sanitarnych
monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
murarz – tynkarz
operator obrabiarek skrawających
piekarz
przetwórca mięsa
stolarz
ślusarz
tapicer
Na platformie www.celujwzawody.pl uczeń znajdzie informacje o szkołach kształcących w danych zawodach oraz o pracodawcach, u których może zrealizować praktykę.
Poprzednia
Następna